"גם כשופט כדורגל אני נדרש לפתור בעיות תוך כדי תנועה"

יגאל פריד, בן 28, QPE (אבטחת איכות) במרכז הפיתוח של SAP בישראל • טווח שכר: 25-20 אלף שקל

יגאל פריד / צילום: אסף הופמן
יגאל פריד / צילום: אסף הופמן

מה כולל התפקיד שלך?
"אני עובד במעבדה שלנו, והעבודה שלי היא בין היתר מול צוותי הפיתוח. בנוסף אני גם מפתח אוטומציה. חברת SAP מובילה יישומי תוכנה לארגונים בגדלים שונים, ונותנת להם אפשרויות תמיכה ופיתוח".

כמה זמן אתה בחברה ואיך הגעת להייטק?
"בערך שנתיים. התחלתי כסטודנט, וכשסיימתי את התואר הראשון במדעי המחשב, חתמתי לא מזמן על חוזה למשרה מלאה. הגעתי לתחום כי הוא מאוד עניין אותי. אין לי ידע מוקדם, אני פשוט אוהב כל מה שכרוך בחשיבה ובפתרון בעיות. לא למדתי מחשבים בתיכון. כל הרקע שלי הוא מהלימודים לתואר. ובחרתי בתחום כי הבנתי שזה מה שמתאים לאופי שלי - לפתור בעיות ולחשוב מחוץ לקופסה. זה גם מה שאני מתבקש לעשות בעבודה שלי בחברה".

יש עוד מקומות שבהם יוצא לך לחשוב מחוץ לקופסה?
"כמובן, אני שופט כדורגל וגם בתפקיד הזה אני נדרש כל הזמן להיות אג'ילי - שופטים במשחק פותרים את הבעיות תוך כדי תנועה".

ממתי אתה שופט כדורגל?
"מגיל 17. היום אני שופט בליגת העל, זו השנה החמישית, ושופט בינלאומי. אני מאמין שהשילוב הזה בין שני התחומים נתן לי הרבה מאוד כלים גם לעבודה תחת לחץ וגם למילוי משימות בצורה הטובה ביותר. הקשר ביניהם בוודאי לא ישיר, אבל כמו שאמרתי, יש קווי דמיון במה שנדרש בשניהם, גם בכל מה שקשור לעבודה מול אנשים. למשל, לדלבר דברים, כלומר לעשות דליברי".

שיחקת בעבר?
"הרבה מאוד שופטים התחילו כשחקני כדורגל בעבר והבינו שהם לא יגיעו לרמות הגבוהות ביותר. גם אני כזה. לכן הלכתי לקורס שופטים. ההחלטות שלנו מאוד משפיעות על המשחק. ככה הגעתי לטופ של הכדורגל, גם אם בדלת האחורית".

איך אתה משלב בין זה לבין עבודה יומיומית בהייטק?
"מה שבטוח זה שבלי המנהלים שלי, לא הייתי מצליח לשלב בין הדברים, כי אני עובד במשרה מלאה. בכלל, במעבדה של SAP דוגלים בפיתוח אישי. אני מצליח לשלב - על המגרש אני כפעמיים בשבוע, אבל יש אימונים שאליהם אני יוצא בשעות מאוד מוקדמות, ארבע עד חמש פעמים בשבוע. אם אני לא מספיק לפני העבודה, אני מתאמן אחריה. שופט חייב להתאמן - אנחנו רצים על המגרש לא פחות מהשחקנים - כ-10 קילומטר למשחק".

איך הקורונה השפיעה על כל אחד מהתחומים?
"בכדורגל, היה חודש ללא משחקים, האימונים היו תחת המגבלות, ועכשיו חזרנו במתכונת שונה. בהייטק, אני עדיין עובד מהבית. יש אפשרות למי שרוצה, להגיע, אבל תוך עמידה בנהלים".

איפה תהיה בעוד חמש שנים מהיום?
"מאוד אשמח להישאר ולהתפתח ב-SAP. בשיפוט אני מאוד מקווה להמשיך ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר, כשופט בינלאומי". 

צרו איתנו קשר *5988