בתוך שבועות ספורים: טיסות ישירות מנתב"ג לאבו-דאבי ולדובאי

על פי ההסכם יתאפשרו 28 טיסות נוסעים שבועיות בין ערי האמירויות לנתב"ג, וכן יתאפשרו טיסות שכר (צ'רטר) ללא הגבלה בין האמירויות לנמל התעופה רמון הסמוך לאילת • בנוסף, יתאפשרו 10 טיסות מטען שבועיות בין המדינות

מטוס של אמירייטס בשדה התעופה / צילום: Christopher Pike, רויטרס
מטוס של אמירייטס בשדה התעופה / צילום: Christopher Pike, רויטרס

בתוך שבועות ספורים: טיסות ישירות מנתב"ג לאבו-דאבי ולדובאי. משרד התחבורה סיכם על חתימת הסכם תעופה עם איחוד האמירויות ל-28 טיסות שבועיות בקווי נתב"ג - אבו דאבי ודובאי. "הסכם אברהם" שנחתם בבית הלבן בספטמבר בין ישראל לאיחוד האמירויות הוא שהוביל לחתימת הסכם תעופה היסטורי בין המדינות.

ההסכם יאפשר באופן רשמי את תחילת הטיסות בקווי נתב"ג אבו דאבי ודובאי. החברות שצפויות להפעיל טיסות כוללות את שתי החברות האמירתיות אמירייטס ואתיחאד ואת החברות הישראליות, ישראייר וארקיע שכבר הצהירו כי ישיקו טיסות בקו. עוד צפויות להצטרף חברות לואו קוסט בהן פליי דובאי וייתכן שאף וויז אייר שלה בסיס באבו דאבי.

על פי ההסכם, שייחתם רשמית במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו מחרתיים (שלישי) בנתב"ג, יתאפשרו 28 טיסות נוסעים שבועיות בין ערי האמירויות לנתב"ג, וכן יתאפשרו טיסות שכר (צ'רטר) ללא הגבלה בין האמירויות לנמל התעופה רמון הסמוך לאילת. בנוסף, יתאפשרו 10 טיסות מטען שבועיות בין המדינות.

להערכת גורמי המקצוע ברשות התעופה האזרחית קיימת התעניינות מסחרית רבה מצד חברות התעופה של שני הצדדים וצפוי כי טיסות ישירות בפועל יתחילו כבר בתוך מספר שבועות. הסכם התעופה יאפשר תיירות, מסחר ועסקים בין המדינות והוא אחד הפירות הראשונים החשובים היותר של ההסכם.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב מסרה: "זהו יום היסטורי ומרגש למדינת ישראל, החווה את תחילתו של גל פריחה כלכלי עם שווקים חדשים ופתיחת השמיים ליעדים חדשים, מרתקים ומלהיבים. אני רוצה להודות לכל הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה, ברש"ת וברת"א שהביאו את ההסכם לידי גמר במהירות שיא, ומאחלת בהצלחה לכל חברות התעופה הישראליות שיייסדו את הקווים החדשים לאבו דאבי ודובאי, ובהמשך למדינות נוספות במפרץ".

צרו איתנו קשר *5988