גנץ מינה את עו"ד עמית איסמן לממלא-מקום פרקליט המדינה

בהודעת גנץ נכתב כי המינוי נעשה "לאור העובדה שלאחר סיום עבודת ועדת האיתור, שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד ונתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה"

עו"ד עמית איסמן / צילום: לשכת עורכי הדין
עו"ד עמית איסמן / צילום: לשכת עורכי הדין

שר הביטחון וממלא-מקום שר המשפטים, בני גנץ, החליט הערב (ד') למנות את עו"ד עמית איסמן לממלא-מקום פרקליט המדינה.

בהודעת גנץ נכתב כי המינוי נעשה "לאור העובדה שלאחר סיום עבודת ועדת האיתור, שקבעה כי איסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל שאר המועמדים, סירבו הליכוד ונתניהו לאשר את מינויו של איסמן בממשלה".

עם כניסתו למשרד המשפטים, החליט גנץ למנות ממלא-מקום פרקליט מדינה במקביל למהלכים להבאת מינוי קבע: "במהלך השבוע האחרון קיים גנץ היוועצות בנושא עם היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה ועם גורמי משפט נוספים וכן עיין בחומרי ועדת האיתור שדנה במינוי פרקליט מדינה קבוע. גנץ נפגש עם איסמן השבוע. במהלך פגישתם, דן עימו גנץ גם בנושא אמירותיו הפוגעניות כלפי נשים. גנץ, ששוחח גם עם גורמים נוספים המכירים את הנושא, השתכנע כי איסמן מתחרט על הדברים באופן כן, וכי אין בהם בכדי למנוע את מינויו", נמסר ממשרד המשפטים. 

לדברי גנץ, "אני עושה הערב צעד נוסף למען שלטון החוק, בשאיפה להפוך אותו לצעד משמעותי ליציבות מערכת המשפט ושלטון החוק. מדינת ישראל צריכה לתפקד, מערכת המשפט חייבת לתפקד, ואף אחד לא ימנע ממנה לתפקד.

"העובדה שאין פרקליט מדינה היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה. לכן, עד שנביא לממשלה את מינוי הקבע, החלטתי למנות את עו"ד איסמן כממלא-מקום בכדי שיחל בביצוע התפקיד. הדגשתי בפני איסמן את החשיבות שאני רואה בביצור שלטון החוק, בקידום עבודת הפרקליטות ובעצמאות תפקודה. אין לי ספק שהוא יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר כממלא-מקום היום, וכפרקליט מדינה קבוע בעתיד".

יו"ר ארגון פרקליטי המדינה, עו"ד אורית קורין, בירכה על מינויו של עמית איסמן: "לאחר תקופה ממושכת ללא פרקליט מדינה קבוע, ארגון הפרקליטים מתכוון לפעול מול עו"ד איסמן בשיתוף-פעולה ובעשייה נמרצת לקידום נושאים רבים, ביניהם נושאים הקשורים לתנאי עבודת הפרקליטים הממתינים להכרעתו".

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בתגובה: "מינויו של עו"ד איסמן אולי כשר משפטית אך פסול ערכית. לא ראוי שאדם שהתבטא באמירות שמציגות תפיסה סקסיסטית, מקטינה ומשפילה כלפי נשים, ימונה לתפקיד כה בכיר, קל וחומר תפקיד בכיר ברשויות אכיפת החוק. זהו מסר בעייתי גם לעובדות בפרקליטות וגם לציבור הישראלי בכלל".

צרו איתנו קשר *5988