אחרי החשד בסחיטה: אמיר ברמלי מבקש את פסילתו של השופט חאלד כבוב

לדברי ברמלי, "מצב בו השופט כבוב דן בעניינו של ברמלי, כאשר בנו של השופט הגיש תלונה במשטרה נגד ברמלי, הוא פגום ומעוות, ויש להימנע ממנו"

אמיר ברמלי / צילום: תמר מצפי
אמיר ברמלי / צילום: תמר מצפי

אמיר ברמלי, שהורשע על-ידי השופט חאלד כבוב בהונאת משקיעים בהיקפי עתק וחשוד כי ניסה לסחוט את השופט באמצעות בנו, מבקש עכשיו את פסילתו של השופט.

באמצעות הסנגוריה הציבורית הגיש היום (ב') ברמלי לשופט כבוב בקשה כי יפסול את עצמו מלגזור את דינו של ברמלי. לדברי ברמלי, "מצב בו השופט כבוב דן בעניינו של ברמלי, כאשר בנו של השופט הגיש תלונה במשטרה נגד ברמלי, הוא פגום ומעוות, ויש להימנע ממנו".

ברמלי מוסיף וטוען כי "בנסיבות שנוצרו, בית המשפט הנכבד (השופט כבוב) מנוע מלשבת בדינו של ברמלי, לנוכח עניין אישי ממש של בנו של כבוד השופט בברמלי בעקבות התלונה החמורה שהגיש נגדו".

יצוין כי השופט כבוב אמור לגזור את דינו של ברמלי בשבועות הקרובים, לאחר שכאמור הרשיע אותו בהונאת עתק.

את הבקשה לפסול את כבוב, שופט המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הגיש ברמלי לשופט עצמו. באמצעות עו"ד גיא עין-צבי מהסנגוריה הציבורית חוזר ברמלי בבקשתו על הטענה כי הוא קיים קשר עסקי בין בנו של השופט, עו"ד ואליד כבוב.

לטענת ברמלי, הקשר העסקי בינו לבין בנו של השופט היה לרבות באמצעות עו"ד בשם מוחמד אדרעי מטעם עו"ד כבוב וכן במעורבותו של אדם נוסף בשם חוסאם עבד אל האדי. לטענת ברמלי, כאמור, "בנסיבות בהן אדם הגיש תלונה במשטרה כה חמור נגד אדם אחר, לא יכולה להתעורר מחלוקת בדבר קיומו של 'עניין ממשי אישי' של המתלונן בנילון (בנו של השופט כבוב בברמלי)" שצריך להביא לפסילת השופט.

עוד נאמר בבקשת ברמלי לפסילת השופט, בין היתר, כי "לא למותר לציין כי החקירה בגין תלונתו של עו"ד כבוב עודנה נמשכת וככל הנראה צפויה להימשך עוד זמן ניכר. מצב בו השופט כבוב דן בעניינו של ברמלי, כאשר בנו של השופט הגיש תלונה במשטרה נגד ברמלי, הוא פגום ומעוות, ויש להימנע ממנו".

ברמלי ניסה לייצר ראיות לקשר עסקי עם בנו של כבוב

בעקבות עתירת גלובס וגופי תקשורת נוספים הותר אתמול (א') לפרסום כי ברמלי חשוד בסחיטת השופט כבוב. החקירה נפתחה לפני כחודש במפלג הונאה תל אביב, בעקבות תלונה שהגיש במשטרה בנו של השופט כבוב, ואליד כבוב, עורך דין במקצועו. על-פי החשד, ברמלי רקם תוכנית על-מנת להביא לפסילת השופט כבוב שהרשיע אותו באוקטובר 2020.

במסגרת החקירה עלה כי גורמים מטעמו של ברמלי, השוהה במעצר, העבירו מכתבים לבנו של השופט כבוב, שבהם נטען כי במהלך המשפט, ועוד בטרם ניתנה הכרעת הדין, היה ברמלי בקשרים עסקיים עם הבן.

עוד עלה מחקירת המשטרה כי ברמלי ניסה לייצר ראיות לקשר עסקי עם הבן, באמצעות פגישה עם הבן, שזה התכוון לעניין אותו במיזם עסקי שבו עוסק ברמלי. ברגע שבנו של כבוב הבין כי ברמלי קשור לעניין, הוא עזב את המקום.

יודגש כי מהחקירה עלה כי אין כל הוכחה לקשר עסקי בין הבן לברמלי, וכי מדובר בטענות כוזבות לקשר כזה.

על-פי החשד, ברמלי ביקש ליצור מצג-שווא לקשרים עסקיים קודמים עם בנו של השופט, על-מנת להשפיע על המשפט ולהביא לביטול הכרעת הדין המרשיעה, או לחילופין לפסילת השופט מלגזור את דינו.

ברמלי נחקר ושהה בתנאי מעצר ימים לצורך החקירה, במסגרת מעצרו עד תום ההליכים. לאחר סיום חקירתו נאסר עליו ליצור קשר עם בני משפחתו של השופט. החקירה של ברמלי עודנה נמשכת.

ברמלי מכחיש בתוקף כי סחט או ביצע כל עבירה אחרת כלפי עורך דין כבוב. לטענת ברמלי באמצעות סנגוריו, הוא קיים קשר עסקי ממושך עם עורך דין כבוב. בקשר עסקי זה השתתפו מעורבים נוספים, שזהותם ידועה למשטרה.

השופט כבוב על ברמלי: "בעל יכולת שכנוע מרשימה, מניפולטיבי"

ברמלי הורשע באוקטובר 2020 על-ידי השופט כבוב בהונאת כ-550 משקיעים בהיקף של 340 מיליון שקל באמצעות קבוצת רוביקון קרן סלע תוך הבטחות-שווא. "התרשמותי היא שמדובר באדם חריף ושנון, בעל אישיות עוצמתית שהילך קסמים על סביבתו, בעל יכולת שכנוע מרשימה, מניפולטיבי והתחמק ממתן תשובות ענייניות", כתב כבוב על ברמלי במסגרת הכרעת הדין.

הכרעת הדין מפרטת כיצד גייס ברמלי מאות מיליוני שקלים מהמשקיעים, כשהוא מספר סיפורי מעשיות על הצלחת ההשקעות תוך שילוב מפתה בין ריבית גבוהה לסיכון נמוך. הוא הציג למשקיעים מצג לפיו כספיהם ישמשו כהלוואות לטווח קצר, הלוואות ביניים (מזנין), הניתנות לעסקים כדי לסייע להם בנטילת אשראי מבנקים ומוחזרות בחזרה תוך 72 שעות.

על בסיסי ההתחייבויות, שוכנעו כ-550 משקיעים להשקיע את כספם. בניגוד להתחייבות למשקיעים, כספם שימש את ברמלי לרכישת מגוון רחב של חברות פרטיות, להלוואות והשקעות שונות. ברמלי עשה בכספים כבשלו ופעל בשיטת הפירמידה כדי לשלם למשקיעים את הריביות ועשה שימוש בכספי משקיעים חדשים להעברת התשלומים. בית המשפט קבע כי לא הוצג אפילו מקרה אחד שבו העניקה הקרן הלוואת הון למשך 72 שעות.

*** חזקת החפות: אמיר ברמלי הורשע בהונאת משקיעים. החקירה בחשד לסחיטה באיומים עודנה נמשכת, הוא מכחיש את המיוחס לו, ועומדת לו חזקת החפות.

צרו איתנו קשר *5988