הסטארט-אפ קוואלי מפתח תקווה שפעיל בתחום הענן גייס 54 מיליון דולר

רשימת הלקוחות של החברה כוללת את מיקרוסופט, דל ומשרד ההגנה האמריקאי • המנכ"ל ליאור קוריאט: "אם נצליח בתוכניות שלנו חברה של מיליארד דולר זה משהו שאנחנו רואים"

קוואלי / צילום: Quali
קוואלי / צילום: Quali

תהליכי הדיגיטציה שעוברים על מספר גדל והולך של מגזרים, מחקלאות ותעשייה ועד תשלומים וסחר מקוון, הפכו בשנים האחרונות את מגזר המפתחים בעצמו לקהל יעד הולך וגדל למוצרים שנועדו להשיג מטרה אחרת - לשפר ולייעל את תהליכי הפיתוח, במטרה לחסוך לארגונים זמן וכסף.

משבר הקורונה, הביא להאצה משמעותית בתהליכים אלה. המעבר לעבודה מרחוק, העלייה בסחר המקוון, הגידול במספר המשתמשים וכמות הדאטה הנצרכת - הפכו את חברות שמפתחות כלים שיעזרו למפתחים בעבודתם, למבוקשות בקרב ארגוני ענק.

אחת החברות הללו, קוואלי (Quali), שמתמחה באוטומציה של תשתיות מחשוב, תקשורת וענן, הודיעה היום על גיוס בסך 54 מיליון דולר, בהובלת הקרנות גרינפילד פרטנרס ו-JVP. הגיוס נעשה כשנתיים לאחר הגיוס הקודם בסך 22.5 מיליון דולר, והוא מביא את סך הגיוסים של החברה ל-129 מיליון דולר.

גרינפילד היא קרן השקעות ישראלית עם משרדים בתל אביב ובניו יורק שהוקמה על ידי TPG Growth כפלטפורמה להשקעה בחברות טכנולוגיות בשלב הצמיחה המוקדם בישראל. היא הושקה ב-2020 והפורטפוליו שלה כולל חברות כמו Avanan, ביגפנדה, גארדיקור, ו-Vast Data. למשקיעים הקיימים בחברה, בהם Kreos קפיטל, Dell קפיטל, הצטרפה בסבב זה גם קרן המילטון ליין.

המוצר המרכזי של קוואלי הוא פלטפורמת CloudShell - מערכת שמאפשרת לארגונים להתמודד מול עם הכרוכה בהקמת תשתיות מחשב בענן, באמצעות אוטומציה של מרכיב זה. כך, המפתחים יכולים להתמקד כל אחד בתחום התמחותו, באופן שחוסך את התלות במומחי תשתית. "הזמן והמורכבות הנדרשים לצורך הקמה ותפעול של תשתיות ענן מכבידים על צוותי פיתוח", מסביר ליאור קוריאט, מנכ"ל החברה, "קוואלי מאפשרת למפתחים לפתח, לבודקים לבדוק, למתכננים לתכנן".

להכפיל את כוח האדם

משרדי החברה ממוקמים בפתח תקווה ובאוסטין טקסס, מספר המועסקים בחברה עומד על 200, מהם 70 בישראל. בעקבות הגיוס מתכננת החברה להכפיל בשנה הקרובה את מצבת כוח האדם שלה.

קוואלי הוקמה ב-2007 על ידי אלכס אקרמן ומשה מוסקוביץ'. מאוחר יותר הצטרף אליהם היזם אריה פיינגולד, שהקים בין השאר את חברת דייזי (1980) רדי-סיסטמס (1986) ואת חברת בדיקות התוכנה מרקורי (1989). כיום יש לחברה מאות לקוחות בהם מיקרוסופט, דל, יבמ, סיסקו, בנק אוף אמריקה, ומשרד ההגנה האמריקאי. על פי קוואלי, לחברה כ-150 לקוחות אנטרפרייז גדולים, כולל ארבעת חברות הענן הגדולות בעולם, ו-11 מתוך 12 ספקיות התקשורת הגדולות בעולם, בהן וריזון.

קוריאט סיפר כי ממוצע ההכנסות שלה מלקוח עומד על מספר "שש ספרתי, בדולרים". קוריאט שהצטרף לקוואלי ב-2007, ושימש במשך כשנתיים כסמנכ"ל מו"פ לאחריהן מונה למנכ"ל. ב-2011 עבר לעבוד ממטה החברה בארה"ב. עוד לדבריו, "הכנסות החברה גדלו בכל שנה מאז הגיוס האחרון במעל כחמישים אחוז, ובעקבות הגיוס הכוונה היא להאיץ למאה אחוז גידול בשנה. בנוסף אנו רוצים להגדיל את הכמות הלקוחות ואת כמות המשתמשים בכל ארגון".

בתשובה לשאלה האם החברה, הפועלת מול כל העננים, מועמדת לרכישה על ידי אחת מענקיות הענן כמו אמזון AWS, מיקרוסופט, גוגל, אוראקל, או יבמ, השיב כי "חברות הענן עצמן אמנם רוצות למכור את הענן שלהן אבל הן גם רוצות לעזור ללקוחות לנצח ולהשתמש בענן שלהן בצורה יותר יעילה. אני לא מדבר עלינו, אבל אם מישהו ירכוש חברה כמונו, זה בגלל היכולות. הוא עדיין ישאיר את התמיכה בריבוי הפלטפורמות, אבל מתוך כוונה להעביר לקוחות מענן אחד לשני, כמו AWS לאז'ור, או משהו כזה. השותפויות שלנו היום הן לא למטרת רכישה אלא לטובת האקוסיסטם שלנו".

באשר לאפשרות להנפקה אמר קוריאט כי "אנחנו משפיעים על שכבה של עשרות מיליוני מפתחים בעולם. אנחנו עוד לא שם לשרת אותם, אבל אנחנו חלק מאקוסיסטם, שיש לו הרבה אנרגיה ורץ קדימה, ובו אנחנו משלימים פתרונות כמו שלJFrog ושחקנים אחרים . האימפקט הגדול שלנו מסייע לקצב השינוי שדברים קורים ברמת המפתחים. המטרה שלנו היא לקרב את החברה לשוק ולמפתחים, לצמוח ולגדול דרך זה. אם נצליח בתוכניות שלנו חברה של מיליארד דולר זה משהו שאנחנו רואים".

"אחת החברות המרתקות ביותר"

"קוואלי הוכיחה את מקומה כמובילת שוק בתחום ה-DevOps בקרב תאגידים וחברות גלובליות משמעותיות ובמגוון מגזרים", אמר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP. לדבריו, "זו אחת החברות המרתקות ביותר שלנו, והמימון החדש יחזק את מעמדה כמובילה עולמית בתחום. אנו מברכים על שילוב הכוחות עם שי גרינפלד, שותף מנהל בגרינפילד פרטנרס, ובועז דינטה, שותף מנהל בקומרה קפיטל, שסייעו בבנייתן של כמה מחברות המשמעותיות בתחום הזה כמו ביגפנדה, Jfrog ואחרות. יחד עם יו"ר החברה, יואב צרויה, וקרן JVP שבנתה חברות מובילות שוק כמו סייברארק וקליקטק, אנחנו בטוחים שעם ליאור והצוות הנהדר של קוואלי בישראל ובארה"ב, החברה תהפוך לדבר הגדול בתחום".

שי גרינפלד, שותף מנהל בגרינפילד פרטנרס, שהצטרף לדירקטוריון החברה בעקבות הגיוס, אמר כי "ההשקעה שלנו התבססה על יכולתה הייחודית של קוואלי לייעל את המורכבות של ענן ותשתיות עבור צוותי יישומים וטכנולוגיה, עם האימוץ ההולך והגובר של מתודולוגיית DevOps ונהלי CI/CD". 

צרו איתנו קשר *5988