את'ריום חוצה את רף ה-1,400 דולר: המתחרה של ביטקוין בשיא כל הזמנים

מחירו של את'ר, המטבע השני בגודלו בשוק הקריפטו אחרי ביטקוין, זינק יותר מ-12% ביממה האחרונה • אחר הצהריים נסחר במחיר ממוצע של עד 1,430 דולר - רק 2 דולר פחות ממחיר השיא שקבע לפני שלוש שנים

ויטליק בוטרין, מייסד את'ריום / צילום: Ethereum Foundation
ויטליק בוטרין, מייסד את'ריום / צילום: Ethereum Foundation

מטבע הקריפטו של פלטפורמת את'ריום חצה ביום שלישי אחר הצהריים את רף ה-1,400 דולר לראשונה זה שלוש שנים, בעקבות זינוק של יותר מ-12% במחירו ביממה האחרונה. את'ר (סימול: ETH), המטבע השני בגודלו בשוק הקריפטו אחרי ביטקוין, נסחר בסביבות השעה 14:00 (שעון ישראל) היום בבורסות הקריפטו במחיר ממוצע של עד 1,430 דולר - רק 2 דולר פחות ממחיר שיא כל הזמנים שקבע ב-13 בינואר 2018, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. מתחילת השנה זינק מחיר האת'ר בכ-90%.

מחיר השיא של את'ר משקף למטבע הקריפטו שווי שוק של יותר מ-160 מיליארד דולר. זאת, בהשוואה לשווי שוק נוכחי של יותר מ-690 מיליארד דולר המשתקף ממחירו של ביטקוין, המטבע הגדול בשוויו בשוק הקריפטו. ביטקוין נסחר אחר הצהריים במחיר של עד 37,445 דולר, כשהוא שומר על יציבות יחסית ביממה האחרונה. לפני פחות משבועיים, ב-8 בינואר, שבר מחיר הביטקוין את שיא כל הזמנים, כשזינק עד לרמה של 41,941 דולר.

כעת מצפים משקיעים רבים בשוק הקריפטו מביטקוין לשבור שוב את השיא ולחצות את רף ה-42 אלף דולר. אסטרטגים של בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן ציינו באחרונה כי המחיר של 40 אלף דולר הוא "רמת מפתח" עבור ביטקוין, והוסיפו כי מחיר הביטקוין עשוי לצנוח עוד, אם לא יחצה שוב במהרה את הרף הזה.

פלטפורמת הבלוקצ'יין של את'ריום משמשת כיום מספר גדל והולך של יישומי "מימון מבוזר" (decentralized finance), או בקיצור DeFi, ובתקופה האחרונה שוקדים מפתחי הפלטפורמה על השידרוג שלה. מומחים בשוק הקריפטו סבורים כי עליית הפופולריות של יישומי ה-DeFi וההתקדמות לקראת שדרוג את'ריום הם בין הגורמים שתרמו לעליית מחירו של את'ר בתקופה האחרונה.

צרו איתנו קשר *5988