לקראת מאבק שליטה? משקיע אקטיביסטי דורש החלפת דירקטורים ב-MTS

אליוט לזר מחזיק ב-9.6% מהמניות באמצעות חברות שבבעלותו - קסטודיאן ונצ'רס ו-Activist Investing

חיים מר/ צילום: תמר מצפי
חיים מר/ צילום: תמר מצפי

בדרך למאבק שליטה בחברת הטכנולוגיה הישראלית MTS? המשקיע האקטיביסטי דיוויד אליוט לזר, שהודיע לאחרונה כי הוא מחזיק ב-9.6% ממניות החברה באמצעות חברות שבבעלותו (קסטודיאן ונצ'רס ו-Activist Investing), שלח לפני מספר ימים מכתב לדירקטוריון MTS ובו דרישה לכנס אסיפת בעלי מניות לצורך הדחת הדירקטורים המכהנים ומינוי אחרים במקומם (למעט הדירקטורים החיצוניים). הדרישה מגיעה בהתאם לחוק החברות הישראלי, שקובע כי דירקטוריון יכנס אסיפה מיוחדת אם בעל מניות שמחזיק 5% או יותר מזכויות ההצבעה בחברה דורש זאת.

MTS, בשמה המלא מר טלמנג'מנט, מספקת פתרונות טכנולוגיים לספקיות תקשורת, ומנוהלת על-ידי רועי הס. בעל מניות בולט בחברה הוא חיים מר, שמחזיק יחד עם אשתו דורה מר ב-14.2% מהמניות, ומכהן כיו"ר הדירקטוריון. החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי 14 מיליון דולר.

מבקש להתמנות לדירקטור

במכתב ששלח לזר באמצעות עורך הדין ליאור אוסטשינסקי ממשרד פרל כהן, הוא קורא לכינוס אסיפה שבה יצביעו בעלי המניות על הצעה לסיום כהונת הדירקטורים המכהנים - מר, יצחק און וסקוט בארל - ולמנות במקומם את לזר עצמו, וכן את יורם דרוקר (יזם מתחום הביומד) ואורי בן-אור (בעל ניסיון בניהול כספים בחברות ציבוריות).

במכתב כותב לזר לדירקטוריון MTS כי "פעולות רבות שביצעה החברה לא היו בהתאם לאינט רס החברה או בעלי המניות שלה, בהן למשל גיוס הון בתנאים לא מיטביים. אנו דורשים שעד לכינוס האסיפה המיוחדת, החברה לא תבצע פעולות שאינן חלק מהפעילות השוטפת, כולל מכירת נכסים או הנפקת מניות". עו"ד אוסטשינסקי המייצג את לזר אמר  לגלובס כי "הלקוח שלנו מאמין שעם החלפת הדירקטורים בחברה תיווצר הזדמנות אמיתית להשאת ערך משמעותית לבעלי המניות". 

גם כפיר זילברמן מתעניין 

כפי שנכתב בגלובס בשבוע שעבר, לחברה נכנסו כמעט במקביל שני משקיעים חדשים - לזר, ו"סוחר השלדים" כפיר זילברמן, שרכש באמצעות Pure Capital שבבעלותו 5.7% ממניות MTS. השניים לא תיאמו ביניהם את הכניסה להשקעה, אך כנראה ששניהם זיהו הזדמנות במניה שדשדשה לאורך זמן, אם כי מאז תחילת 2021 היא הכפילה את ערכה, על רקע כניסת השניים להשקעה. לפי ההערכות, נוצר קשר בין לזר לזילברמן, אך בשלב זה אין ביניהם כל שיתוף פעולה.

צרו איתנו קשר *5988