נחשפה רשת של יותר מ-20 ישראלים החשודים בסחר לא חוקי באמל"ח

במסגרת החקירה עלה כי החשודים עסקו בפיתוח, ייצור, ביצוע ניסויים ומכירת טילים משוטטים חמושים עבור מדינה באסיה • שב"כ: הפרשה ממחישה את הנזק הפוטנציאלי לביטחון המדינה הגלום בעסקאות המבוצעות ע"י אזרחים ישראלים מול גורמי חוץ, ובכלל זה החשש כי טכנולוגיה זו תזלוג למדינות עוינות

בניין לה"ב 433 בלוד / צילום: שלומי יוסף
בניין לה"ב 433 בלוד / צילום: שלומי יוסף

השב"כ ומשטרת ישראל חשפו רשת של יותר מ-20 ישראלים החשודים בפיתוח, ייצור וסחר לא חוקי של אמצעי לחימה מתקדם מול מדינה זרה. היום (ה') הותר לפרסום כי במהלך החודשים האחרונים, במסגרת חקירה משותפת של שירות הביטחון הכללי, יאחב"ל בלהב 433 במשטרת ישראל, מלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, נחקרו יותר מ-20 אזרחים ישראלים, בהם יוצאי התעשיות הביטחוניות, זאת בחשד לביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה, עבירות על חוק הפיקוח על יצוא ביטחוני, עבירות הלבנת הון וכן עבירות כלכליות נוספות.

במסגרת החקירה בשב"כ עלה כי החשודים עסקו בפיתוח, ייצור, ביצוע ניסויים ומכירת טילים משוטטים חמושים עבור מדינה באסיה, שלא כדין. במהלך החקירה עלה כי החשודים קיבלו הנחיות לפעולה מגורמים הקשורים באותה מדינה זרה, בתמורה לקבלת כספים בהיקפים גדולים וטובות הנאה נוספות.

החקירה בשב"כ מלמדת כי הקשר בין החשודים לגורמים באותה המדינה באסיה התנהל בחשאי, תוך ניסיון להסוות את הגורם אליו מיועדים הטילים.

בשב"כ אומרים כי הפרשה ממחישה את הנזק הפוטנציאלי לביטחון המדינה הגלום בעסקאות המבוצעות על-ידי אזרחים ישראלים מול גורמי חוץ שלא על-פי הדין, ובכלל זה החשש כי טכנולוגיה זו עלולה לזלוג למדינות עוינות לישראל.

בימים אלה הועבר חומר החקירה לבחינת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. על יתר פרטי החקירה וזהות החשודים קיים צו איסור פרסום.

צרו איתנו קשר *5988