באפט מימש מניות אפל; על אילו מניות חדשות הוא מהמר?

ברקשייר האת'וויי חשפה כי רכשה מניות בוריזון, שברון וחברת הביטוח Marsh & McLennan Cos • אחזקותיה באפל נותרו על 120 מיליארד דולר בלבד

וורן באפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
וורן באפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

ברקשייר התאוויי של וורן באפט חתכה את ההחזקות שלה בחברת אפל בחודשים האחרונים, וחשפה שלוש רכישות שעשתה בסתר. 

ברקשייר קנתה מניות בוריזון, שברון  וחברת הביטוח Marsh & McLennan Cos. ברבעון השלישי של 2020, אך באפט לא הזכיר אותן עד כה, והרכישות נחשפות רק עכשיו עם הגשת דוח שינויי ההחזקות הרבעוני. הדיווח על רכישת המניות בידי ברקשייר העלו את מניות החברות לאחר המסחר. 

ההשקעות בוריזון ושברון די משמעותיות. ברקשייר מחזיקה 4.1 מיליארד דולר בשברון ו-8.6 מיליארד דולר בוריזון - חברה שבסוף 2019 היא חתכה מהפורטפוליו שלה. 

למרות שברקשייר נפטרה מכמות מניות גדולה של אפל, היא עדיין נשארה עם החזקה בשווי של 120 מיליארד דולר בחברה בסוף 2020, כאשר יצרנית האייפון עדיין נשארה ההחזקה הגדולה ביותר של ברקשייר

ההחזקות של ברקשייר התוואיי במניית טבע נשארו ללא שינוי ברבעון הרביעי. ההחזקה היא של מניות טבע בשווי נוכחי של 487 מיליון דולר.

ברקשייר עיצבה מחדש את הפורטפוליו שלה לאור משבר הקורונה, וכך הורידה משקל מסקטור הבנקאות, שחשוף יותר לתנודות בשוק - וכך מכרה את כל מניותה ב-JPMorgan, וחתכה את אחזוקתיה בוולס פארגו ב-59%. לעומת זאת, החברה חיזקה את השקעותיה בחברות תרופות, בייחוד בהשקעה חדשה בפייזר. 

מניות וריזון עלו ב-3% לאחר המסחר, מניות שברון ב-2.5%, ומארש אנד מקלינן ב-2%. 

צרו איתנו קשר *5988