מהאוצר לשוק העסקי: שי באב"ד ינהל את עסקיו של מוטי בן משה בישראל

באבד ייכנס לתפקיד בתחילת יוני, לאחר שתסתיים תקופת הצינון שלו • בנובמבר האחרון נחשף בגלובס כי על רקע הפריחה המחודשת של שוק ההנפקות בתל אביב, מרחיבה אקסטרה ישראל, זרוע ההחזקות הפרטיות של בן משה, את פעילותה בשוק ההון

שי באבד / צילום: תמר מצפי
שי באבד / צילום: תמר מצפי

שי באב"ד, מי שכיהן עד לחודש מאי האחרון כמנכ"ל משרד האוצר במשך קרוב ל-5 שנים (בתקופתו של משה כחלון בתפקיד שר האוצר), ינהל את עסקיו של איש העסקים מוטי בן משה בישראל. באבד ייכנס לתפקיד בתחילת יוני, לאחר שתסתיים תקופת הצינון שלו. 

בנובמבר האחרון נחשף בגלובס כי על רקע הפריחה המחודשת של שוק ההנפקות בתל אביב, מרחיבה אקסטרה ישראל, זרוע ההחזקות הפרטיות של בן משה, את פעילותה בשוק ההון. החברה מפתחת פעילות של חיתום וניהול הנפקות, גיוסי הון וחוב, בנקאות להשקעות וייעוץ.

במקביל, הודיע בן משה כי הוא משקיע גם בקרן גידור, שתעסוק במגוון אסטרטגיות מסחר במניות, אג"ח ונגזרים. פעילות זאת מתווספת על פעילות השקעות רחבת היקף שכבר קיימת באקסטרה.

פעילות החיתום תתבצע באמצעות חברת אקסטרהמייל חיתום (ExtraMile), שאותה יקים וינהל גלעד שמעוני. לשמעוני, שותף מייסד ומנכ"ל אקסטרהמייל חיתום, ניסיון של יותר מ-20 שנים בשוק ההון. בתפקידו האחרון הקים מחדש וניהל את פעילות החיתום של לאומי פרטנרס. 

באמצעות קבוצת אקסטרה מחזיק בן משה גם בבעלות מלאה על חברת אלון רבוע כחול, ששולטת בחברת תחנות הדלק וחנויות הנוחות דור אלון, בחברת הנדל"ן המניב רבוע כחול נדל"ן וכן ברשת חנויות נעמן. יש להניח כי חברת החיתום החדשה תנהל מעתה את כל ההנפקות של החברות שבהן שולט בן משה בישראל. 

צרו איתנו קשר *5988