המהלך המפתיע של גוגל: מקימה מרכז פיתוח לשבבים בישראל. אורי פרנק שפרש מאינטל יעמוד בראשו

פרנק פרש מאינטל במפתיע לפני כחודש, כשבועיים וחצי בלבד לאחר שקודם לתפקיד סגן נשיא באינטל העולמית • מונה לתפקיד סגן נשיא גוגל להנדסה ותכנון שבבי שרתים

אורי פרנק / צילום: דוברות אינטל
אורי פרנק / צילום: דוברות אינטל

התחרות על עתיד תשתיות המחשב בין ענקיות הטכנולוגיה מתחממת. חברת גוגל הודיעה היום (ב') על מינויו של בכיר אינטל לשעבר אורי פרנק לתפקיד סגן נשיא גוגל להנדסה ותכנון שבבי שרתים.

ההודעה על המינוי מגיעה כחודש לאחר שנודע על פרישתו של פרנק מאינטל, כשבועיים וחצי בלבד לאחר שקודם לתפקיד סגן נשיא באינטל העולמית.

פרנק, שנשא בתפקיד מנהל ארגון הנדסה של אינטל בקבוצת הפיתוח Core & Client, קודם לתפקיד סגן נשיא תאגידי, אחת הדרגות הבכירות ביותר באינטל העולמית. טרם קידומו ניהל פרנק כ-2,000 עובדים בישראל, בהודו ובארה"ב, והיה אחראי להגדרת ופיתוח מוצרי הקליינט (מחשוב אישי) והליבה עבור מחשבים ודאטה סנטר - האחראים על מכירות של כ-30 מיליארד דולר מתוך כלל הכנסותיה השנתיות של אינטל.

פרישתו של פרנק אירעה שבועות ספורים לאחר ההודעה המפתיעה על פרישותו של מנכ"ל אינטל העולמית בוב סוואן והחלפתו בידי מי שהיה בעת ההודעה מנכ"ל VMWare, פט גלסינגר. סוואן פרש לאחר תקופה ארוכה שבה נמשכו העיכובים במעבר לייצור מעבדים בארכיטקטורת 7 ננומטר, בעוד המתחרים כבר מייצרים בשיטה זו ואף בארכיטקטורה של 5 ננומטר, מה שגרם לדשדוש בערך המניה על רקע זינוק בשווי השוק של מתחרותיה המרכזיות של החברה.

על-פי הודעת גוגל, פרנק מונה לתפקיד סגן נשיא לתחום שרתים שבבי ותכנון להנדסה, במסגרתו "יקים צוות בינלאומי מוביל שיפעל מישראל, מרכז חדשנות גלובלי בולט ובית לכישרונות הנדסיים חלוציים". על-פי הודעת גוגל, "הצוות של אורי יחזק את המחויבות של גוגל לשבבים בהתאמה אישית תוך מינוף החדשנות הרבה של החברה בתחום".

עוד נכתב בהודעת גוגל: "אנו קונים היכן ומתי שהגיוני לעשות זאת, בונים בעצמנו כאשר אנו חייבים, ושואפים לבנות מערכות אקולוגיות המועילות לתעשייה כולה. יחד עם מערכת השותפים הגלובלית, שתתחזק הודות למנהיגותו של אורי, גוגל מכוונת להיות בחזית החדשנות בתחום תשתיות המחשוב, לספק את הדור הבא של יכולות שאינן זמינות במקומות אחרים, להכשיר את הקרקע לדור הבא של יישומים ושירותים שעדיין לא ניתן לדמיין".