בזק | בלעדי

ממרץ 2022: בזק תחל לספק שירותי אינטרנט מלאים ללא הפרדה

משרד התקשורת הודיע היום כי הוא מאשר הסכמי מדף של חברת בזק עם ספקיות אינטרנט • המשמעות היא שבתוך חצי שנה החברה תספק שירות אינטרנט מלא, וכבר לא תחול בשוק התקשורת ההפרדה בין ספק לתשתית

שר התקשורת יועז הנדל / צילום: אייל מרגולין
שר התקשורת יועז הנדל / צילום: אייל מרגולין

משרד התקשורת אישר הסכמי מדף שחברת בזק  הגיעה אליהם עם ספקיות אינטרנט, והמשמעות היא שבעוד חצי שנה בזק תוכל לקבל רישיון לספק שירותי ISP, וכבר לא תחול בשוק התקשורת ההפרדה בין ספק לתשתית.

על-פי מדיניות משרד התקשורת, בזק אמורה הייתה להגיע להבנות עם ספקיות אינטרנט על מתכונת השירותים שהיא תספק במסגרת השוק הסיטונאי. במילים אחרות, המשרד הותיר לבזק ולספקיות להגיע להבנות כיצד ייראה שיתוף-הפעולה ביניהן בטרם בזק תקבל אישור לספק אינטרנט בעצמה.

כזכור, בישראל - בשונה מכל העולם - בזק לא יכולה לספק שירותי קישוריות לאינטרנט אלא רק את התשתית. כעת משרד התקשורת מוביל מהלך לשינוי במדיניות הזו כדי שבזק תוכל לספק את הקישוריות ותמכור חבילה אחת כוללת.

במסגרת ההסכמים שהוצגו למשרד התקשורת הכניס המשרד תיקונים בהסכמים, אך בשורה התחתונה המשמעות היא שבחודש מרץ 2022 בזק תוכל לקבל רישיון לספק אינטרנט כשירות אחוד וללא הפרדה.

במקביל להסכם עם בזק הודיע משרד התקשורת לחברת הוט כי הוא לא מקבל את ההסכמים שהיא הציגה בפניו, והמשמעות היא שהוט לא תוכל לקבל אישור לספק אינטרנט כמוצר אחוד עד שלא תתקן הסכמים אלה.

צרו איתנו קשר *5988