יותר מנועה קירל ונטע ברזילי: עדן גולן שוברת שיאי רייטינג עבור תאגיד השידור הציבורי

עדן גולן לא רק הצליחה לתת מופע מרשים - אלא גם לשבור שיאי רייטינג לתאגיד השידור הציבורי • משדר חצי גמר אירוויזיון אמש הניב לתאגיד 25.9 נקודות רייטינג - יותר מהמשדרים של 2023 ו-2018, אז התמודדו נועה קירל ונטע ברזילי • האם התאגיד יצליח לשמר את הצופים החדשים?

עדן גולן בחצי גמר האירוויזיון, אמש / צילום: Associated Press, Martin Meissner
עדן גולן בחצי גמר האירוויזיון, אמש / צילום: Associated Press, Martin Meissner

חצי הגמר השני בתחרות השירה האירופית, האירוויזיון, התקיים אמש (ה'), והנציגה הישראלית עדן גולן ייצגה את המדינה בכבוד רב. בשל הפגנות, קריאות אנטישמיות וחשש לאירוע ביטחוני, המשלחת הישראלית מוגנת על-ידי אבטחה כבדה במאלמו, שוודיה. למרות קריאות בוז בחזרות של עדן גולן ואף אמש, היא לא רק הצליחה לתת מופע מרשים - אלא גם הצליחה לשבור שיאי רייטינג לתאגיד השידור הציבורי "כאן".

ההופעה הישראלית והמלחמה בעזה השתלטו על סדר היום באירוויזיון השנה
שיטת ההימורים והסיכויים: מאחורי הקפיצה של עדן גולן לצמרת הטבלה באירוויזיון

משדר חצי גמר אירוויזיון אמש רשם לתאגיד השידור הציבורי 25.9 נקודות רייטינג, שיא מרשים לתאגיד בחצאי הגמר. הנתון הזה גבוה יותר מנטע ברזילי ונועה קירל. בשנה שעברה חצי הגמר עם קירל הגיע ל-23.7 נקודות, ו-ב-2018 חצי הגמר עם נטע ברזילי הגיע ל-23.8 נקודות.

יתרה מכך, בסמוך לשעת ההופעה של עדן בשוודיה נרשמה בפלטפורמת הדיגיטל של "כאן" (ללא נתוני הטלוויזיה) צפייה של 85 אלף מכשירים. לצורך ההשוואה, בחצי הגמר של נועה קירל עמד השיא על 79.5 אלף מכשירים.

מה יקרה בגמר?

כמובן נשאלות שתי שאלות מרכזיות ביחס לתאגיד השידור הציבורי: ראשית, האם יצליחו בתאגיד לשבור גם את שיאי הצפייה בגמר? שנית, האם התאגיד יצליח לרתום חלק מהצופים שיישארו לצפות בתכני התאגיד גם אחרי שהאירוויזיון יישאר? בברייקים השונים כבר בחצי הגמר, בערוץ "כאן 11" קידמו לא מעט את התכנים שלהם כמצופה, "קופה ראשית" והאחרים. יהיה מעניין לראות אם מדובר בעלייה רגעית כמו במונדיאל, או שזה יישאר גם לאחר מכן.

מה קרה בשאר הערוצים? בפריים-טיים כאמור ערוץ "כאן 11" רשם את הנתון הגבוה ביותר. במקום השני הייתה קשת 12, שלא מכירה מספרים חד-ספרתיים, אבל רשמה עם "הנורמטיבים" 6.8 נקודות רייטינג; רשת 13 עם "המקור" רשמה 5.3 נקודות; וערוץ 14 עם "הפטריוטים" עם 6.1 נקודות ו"פתחי ושי" עם 3.6 נקודות.

מה לגבי רצועת המהדורה המרכזית? חדשות 12 תפסה את המקום הראשון עם 13.4 נקודות, במקום השני "כאן 11" עם 6.8 נקודות, חדשות 14 עם 6 נקודות ולבסוף רשת 13 במקום האחרון עם 4.7 נקודות רייטינג.

העיניים כעת נשואות למוצאי שבת, לראות כאמור אם ישברו שיאים חדשים, ויותר חשוב - אם התאגיד יצליח לשמר את הצופים האלה.