בר-אילן: ישראל לא מוכנה לפעימה של מעל %9

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד לפני הצהרים בלונדון עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ואחה"צ הוא נפגש עם שרת החוץ האמריקנית, מדלן אולברייט. נתניהו הגדיר את פגישתו עם בלייר כמעניינת ומועילה וסירב למסור פרטים נוספים.

עם זאת, הוא ציין שישראל כבר הגיע לקצה גבול אפשרויותיה לוויתורים וכעת הפלשתינים צריכים להתפשר, אם ברצונם להגיע להסדר עם ישראל.

גם יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, נפגש עם טוני בלייר והוא עמד להיפגש עם אולברייט, זמן קצר לאחר תום פגישתה עם נתניהו.

ערפאת ציין שהפלשתינים מקבלים את הצעת הפשרה האמריקנית וכעת ישראל צריכה לקבל את ההצעה כדי שניתן יהיה להתקדם בתהליך המדיני.

גורמים אמריקנים מסרו שאולברייט עומדת לכנס הערב מסיבת עתונאים, כדי למסור על תוצאות הביניים של מפגשי הפיסגה בלונדון.

בתוך כך, אמר היום מנהל אגף ההסברה במשרד ראש הממשלה, דוד בר-אילן, שישראל אינה מוכנה לבצע נסיגה משטחי הגדה שתעלה על %9, משום שהדבר עלול לסכן את ביטחונה.

"אנו מנסים להיות גמישים ככל שניתן בכל הנוגע להיקף הפעימה, והצענו נסיגה של %9, משום שכל נסיגה שתעלה על סיפרה זו עלולה להוות סכנה לביטחונה של ישראל, ולא נאפשר זאת", אמר דוד בר-אילן בראיון ל-בי.בי.סי, זמן קצר לפני תחילת פגישותיו של נתניהו בלונדון.

בר-אילן הביע במהלך הראיון ספקנות באשר לסיכויים להשגת התקדמות במהלך שיחות לונדון. "אני סבור כי יהיה זה מוגזם לצפות לפריצת דרך מהותית בשלב זה", הוא ציין.

"בפנינו עומדים מיכשולים רבים, קשיים רבים ותיסכולים, ואני סבור, כי אם נשיג התקדמות-מה יהיה זה צעד בדרך הנכונה", אמר בר-אילן, והו סיף: "אם ציפיותינו יהיו גבוהות מדי נהיה מאוכזבים".««בר-אילן: ישראל לא מוכנה לפעימה של מעל %9

צרו איתנו קשר *5988