כלל סחר מתכננת להנפיק חברות בנות של כלל מחשבים

הערכות: ניתן יהיה להנפיק מספר חברות גם בחו"ל

חברת כלל סחר מתכננת להנפיק שורה של חברות בנות מתוך קבוצת כלל מחשבים הנמצאות בבעלותה. ל"גלובס" נודע כי על פי הערכות שונות בחברה, מניית כלל מחשבים נסחרת במחיר נמוך מאוד ביחס לערך הטמון בתוך הקבוצה. ועדת בדיקה אשר מונתה לאחר רכישת כלל סחר על-ידי איש העסקים גד זאבי, ואשר נועדה לבדוק את האפשרויות לממש את הפוטנציאל הטמון בכלל מחשבים, אמורה לסיים את עבודתה בתוך שבועיים-שלושה.

ההערכות הן שיש מספר חברות בקבוצה, שאותן ניתן להנפיק בחו"ל. בהן החברות טלה-נולדג' וסמארט סולושנס, שהן סטארט-אפ בבעלות כלל סחר. בתוך כך, במהלך ביקורים שערך לאחרונה יוסי אנטוורג, יו"ר כלל סחר שמונה על-ידי גד זאבי, בחברות המרכיבות את קבוצת כלל מחשבים, הוא מסר לעובדים שיש כוונה להנפיק גם את חברת מלם בבורסה בתל-אביב.

קבוצת כלל מחשבים כוללת את החברות סימטרון, כלל מערכות, טלה-נולדג', סמארט סולושנס ומלם. מלם עצמה מחזיקה במספר חברות בת: כלל אייפקס, אטלס גיאומטיקס וקור סופטוור. מלם מעסיקה 350 עובדים והכנסותיה בשנת 1997 הסתכמו בכ-100 מיליון שקלים.

מנכ"ל מלם, גלעד רבינוביץ, מסר כי החברה עברה תהליך אירגון מחדש במהלך 1997 ולמרות שהיא הפסידה את מתן השרותים למרשם האוכלוסין במשרד הפנים, הכנסותיה לא קטנו, ובשנת 1998 היא צפויה להגיע להיקף מכירות של 105 מיליון שקלים.

בשנה האחרונה חלו מספר שינויים במבנה העיסקי של מלם. היא הגדילה את פעילותה בחו"ל, במיוחד בפרוייקטי שנת 2000, וכיום פעילויות אלה מגיעות לכ%20 מהכנסותיה. רוב עסקיה (%60) נעשים מול המיגזר הפרטי, בין השאר עקב אכזבה "ממוסר התשלומים של המדינה", כפי שהתבטא בעבר גורם בכיר בחברה. «מאת רוני ליפשיץ «כלל סחר מתכננת להנפיק חברות בנות של כלל מחשבים «הערכות: ניתן יהיה להנפיק מספר חברות גם בחו"ל

צרו איתנו קשר *5988