צה"ל ירכוש מתעש מקלעים קלים לכוחות היבשה

חברת תעש תספק לצה"ל את כל המקלעים הקלים לכוחות היבשה, לאחר שזכתה במיכרז ההצטיידות בו התמודדה חברת אף.אן הבלגית. תעש סיימה בימים אלה את אספקת המשלוח הראשון של מקלעי ה"נגב" לצה"ל, והחודש אמור להסתיים המשלוח השני.

סמנכ"ל תעש ומנהל מפעלי הנשק, אריק שור, מסר ל"גלובס", כי היקף הרכש העתידי של צה"ל במקלעים מסוג זה מוערך ברבבות כלים, כאשר ההצטיידות תהיה בשנים הקרובות. מחיר מקלע בודד הוא כ-5,000 דולר. צה"ל לא הצטייד במקלעים קלים חדשים מזה עשרות שנים, והוא מפעיל כיום את מקלעי ה"מאג", שסופקו לו ע"י תעש.

"אנו צופים, כי צה"ל ירכוש מקלעי 'נגב' בשלב הראשון לכוחות חיל הרגלים הקרקעי", אמר שור, "ובשלב המתקדם יצייד בהם גם את כלי השריון כמקלעי סיפון ואת המוצבים השונים. קצב ההצטיידות יהיה בהתאם לתקציבים שיופנו לרכש.

"אין לנו עדיין לקוח 'כבד' למקלע ה'נגב', ואני צופה, כי בעקבות האספקה לצה"ל, יגיעו גם הלקוחות הזרים. עד עתה העברנו לחו"ל רק כלים בודדים מסוג זה, להתעניינות ראשונית מצד לקוחות שלא הובילה לחוזים. השאלה הראשונה שאנו נשאלים ע"י צבאות בחו"ל היא האם צה"ל רכש את הכלים, ומעתה תהיה התשובה חיובית. הקמנו תשתיות ופס ייצור מיוחד עבור המקלעים החדשים, כהכנה לקראת הרחבת מעגל הלקוחות".

את הקליטה המבצעית של מקלע ה"נגב" החדש ילווה צוות הטמעה משותף לצה"ל ותעש. המקלע מותאם לשימוש הלוחם הרגלי ולהרכבה על נגמ"שים וג'יפים. הוא פותח ויוצר על ידי מפעלי הנשק של תעש בהתאם לצורכי צה"ל.

השימוש בו הוא בכדורים בקוטר 5.56 מ"מ לסוגיהם, שהם סטנדרטיים בצה"ל לרובי "גליל" ואם-16. «מאת דרור מרום «צה"ל ירכוש מתעש מקלעים קלים לכוחות היבשה «

צרו איתנו קשר *5988