מוטי ששון ומקומון חולוני ישלמו פיצוי בגין דיבה לראש העירייה לשעבר

ראש העירייה הנוכחי ואחרים ישלמו למשה רום 300 אלף שקל

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, ד"ר דרורה פלפל, חייבה את המקומון "השקמה", היוצא לאור בחולון, עורך המקומון, שאול הרשטט, הכתב שמעון עשור, ראש עיריית חולון, מוטי ששון, משה רינת ושלמה ארז, לשלם פיצויים של 300 אלף שקל לעו"ד משה רום, ראש עיריית חולון לשעבר, בגין פרסום לשון הרע.

השופטת קבעה, כי השקמה, הרשטט ועשור ישלמו 180 אלף שקל, ארז וששון ישלמו 90 אלף שקל, ורינת ישלם 30 אלף שקל. עוד חוייבו הנתבעים לשלם לרום הוצאות בסכום של 40 אלף שקל.

רום הגיש נגד הנתבעים תביעה בגין הוצאת לשון הרע בכתבות שפורסמו במקומון בחודשים יוני וספטמבר 93', והפצת כרוז שהוא העתק דף השער לאחת הכתבות.

ששון היה באותה תקופה מועמד מטעם מפלגת העבודה לרשות עיריית חולון, רינת היה חבר מועצת העיר מטעם מפלגת העבודה ומועמד ברשימתה למועצת העיר. ארז היה סגן ראש העירייה, והתמודד בפריימריז מול רום על ראשות הרשימה מטעם הליכוד.

נגד השקמה, הרשטט, עשור וארז הוגשה התביעה בגין פרסום כתבה, בה נטען, כי אב שכול אמר על רום, כי הלה הרג את בנו בשנית, וכן נאמר, כי "מתפקדי הליכוד לא יוכלו להצביע שוב למשה רום שאיכזב את המשפחות השכולות".

בכתבה השנייה שבגינה הוגשה התביעה נאמר, כי דוברת משרד המשפטים מסרה, כי המשטרה המליצה להעמיד את רום לדין. התובע טען, כי כרוז שהוא העתק צילומי בצבע בוהק של דף השער של כתבה זו הודפס והופץ בחולון במהלך פעילות פוליטית.

בפסק הדין לעניין האחריות שניתן בפברואר 99', קבעה השופטת, כי הוכחה אחריותו של ששון בעוולת פירסום לשון הרע, הן מכוח אחריותו לפרסום הכתבה השנייה, והן מכוח אחריותו להזמנת הכרוזים.

במהלך הדיון בעניין הנזק, טען רום, שהפסיד את הבחירות לראשות עיריית חולון לטובת ששון בהפרש של 2,387 קולות, כי הפסדו נבע כתוצעה מפרסום לשון הרע נגדו ועקב כך נקטעה הקריירה הציבורית שלו באיבה. כמו כן טען, בשל הפרסום הוא לא הצליח לשקם את תדמיתו בכל הנוגע ליושרו האישי ולא הצליח לשוב ולחדש בהצלחה את הקריירה המשפטית שלו כעו"ד.

השופטת פלפל קבעה, כי לכתב עשור היתה כוונת זדון בפרסום, ומהתבטאויותיו עולה החשש, כי סלידתו מהתובע ורצונו להביא לכך שלא ייבחר שוב האפילו על שיקולי עריכה מקצועיים והוא נכשל בפרסום לשון הרע בכוונת זדון.

בנוגע להרשטט היא קבעה, כי התנהגותו מצביעה על חוסר איכפתיות קיצוני. כמו כן הוכחה כוונת זדון מצידו של ארז, אולם לא הוכחה כוונת זדון מצידם של ששון ורינת.

בנוגע לששון הוסיפה השופטת, כי הלה חב בפרסום לשון הרע בגין הכתבה השנייה בה נטען על המלצה של המשטרה להעמיד את רום לדין, וכן הוא חב בעוולת פרסום לשון הרע בגין הפצת הכרוזים, לכל הפחות חבות שילוחית. זאת, משהוכח כי הדפסת הכרוזים נעשתה לפי הזמנת מטה רשימת העבודה שבראשה עמד. (ת.א. 1171/93).« מאת יצחק דנון « מוטי ששון ומקומון חולוני ישלמו פיצוי בגין דיבה לראש העירייה לשעבר « ראש העירייה הנוכחי ואחרים ישלמו למשה רום 300 אלף שקל

צרו איתנו קשר *5988