הנקראות ביותר

ואלרי קמינסקי הורשע בעיסקת טיעון בריגול ובמסירת ידיעות ל-ק.ג.ב

התביעה וההגנה ביקשו מביהמ"ש הטלת 6 שנות מאסר * כמה מסעיפי האישום נמחקו

ואלרי קמינסקי מת"א הורשע היום (ב') במסגרת עיסקת טיעון במסירת ידיעות לסוכנים רוסים של ה-ק.ג.ב. ובמיפגש עימם. בעקבות הודאתו בחלק מסעיפי האישום, הסכימה התביעה לבטל כמה מסעיפי האישום האחרים. התביעה וההגנה גם הסכימו לעתור לעונש של שש שנות מאסר בפועל.

הדיון בבית המשפט המחוזי בת"א קשור לפרשה שהיתה חסוייה זמן ארוך ונחשפה רק אשתקד. ואלרי קמינסקי כפר בשעתו בהאשמות נגדו.

נטען, כי הנאשם עלה בשנת 76' מברה"מ. הוא עבד בארץ בתעשייה האווירית. בכתב האישום ייחסו לו מסירת ידיעות לסוכני ה-ק.ג.ב. במשך 17 שנים, כבר לאחר עלייתו ארצה. הוא גם הואשם בהעברת ידיעות שיש בהן כדי לפגוע בבטחון המדינה - סעיף שנמחק, במסגרת עיסקת הטיעון.

ואלרי קמינסקי טען כל העת, שההודאות שמסר הוצאו ממנו תחת לחץ. בכתב האישום נטען גם, שבין היתר, העביר לסוכנים הרוסים גם ידיעות שקיבל מבנו, ששירת ביחידה מובחרת. לפי סעיף נוסף שבו הואשם ואלרי קמינסקי הוא ניהל מעקבים בשירות הק.ג.ב טרם עלייתו אחרי פעילי עלייה וגרם להסגרתם.

בעיסקת הטיעון נמחק כל הקטע המתייחס לפעילותו נגד פעילי העלייה מברה"מ לשעבר. נמחק גם סעיף האישום של מסירת ידיעה בכוונה לפגוע בבטחון המדינה.

התובעת, עו"ד דבורה חן, הסבירה, כי הוחלט על עיסקת הטיעון, בגלל שקמינסקי הפסיק את קשריו עם סוכני ה-ק.ג.ב. כבר בשנת 93' ולאחר מעצרו הוא שיתף פעולה עם החוקרים וחסך מזמנם ומזמנו של בית המשפט.

כאמור, במסגרת העסקה עתרו התובעת, עו"ד דבורה חן והסניגור, עו"ד ששי גז לעונש של שש שנות מאסר בפועל.

« (עתי"ם) « ואלרי קמינסקי הורשע בעיסקת טיעון בריגול ובמסירת ידיעות ל-ק.ג.ב « התביעה וההגנה ביקשו מביהמ"ש הטלת 6 שנות מאסר * כמה מסעיפי האישום נמחקו

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות