גובשה חבילת סיוע ממשלתית של 5.5 מיליון ש' לנגב קרמיקה - על מנת להביא לפתיחתו

שוחט נפגש היום בירוחם עם העובדים המתבצרים במפעל * קיבל הסכמתם לתוכנית הבראה

שר האוצר, אברהם שוחט, גיבש עם הנהלת מפעל נגב קרמיקה וועד העובדים חבילת סיוע, על מנת להביא לפתיחתו מחדש, תוך העסקת כל העובדים, בשלב ראשון. מדובר בתמיכה ממשלתית של 5.5 מיליון שקל, בצמצום מצבת העובדים ובהתחייבת בעלי המפעל להפעלתו במשך שלוש שנים.

שוחט מסר על כך בביקור שערך היום (ג') בדימונה ובירוחם. בדימונה הוא נפגש עם ראש העירייה, גבי ללוש, ועם חברי מועצת העירייה. שוחט התחייב בפני ללוש, כי מענקי האיזון לדימונה לא יקוצצו, על מנת לא לפגוע בתיפקוד העירייה ובפעולותיה.

בירוחם נפגש שוחט עם ראש הרשות המקומית, מוטי אביסרור, שהתלונן על כך, שלמרות הבטחות חוזרות ונשנות של הממשלה, לא מוקמים בירוחם מפעלים חדשים, לשיפור מצב התעסוקה. לדבריו, הממשלה גם אינה מעודדת את המפעלים הקיימים, ומדיניות הממשלה גורמת לכך שבעלי מפעלים, שהם הבסיס התעסוקתי העיקרי ביישוב, מחליטים לסגור אותם בשל חוסר כדאיות כלכלית.

שוחט אמר, כי מאז נכנס לתפקידו במשרד האוצר, הוא פועל כדי להגביר את התעסוקה ואת מקורות התעסוקה, במיוחד באיזורי הפיתוח. לדבריו, למרות המאמצים, ישנן בעיות נקודתיות, בעיקר בחשיפה ליבוא, בעיות שמפעל נגב קרמיקה ואחרים, מתחבטים בהן. לדבריו, הממשלה קשובה לבעיה זו, והיא פועלת לעזור למפעלים.

רוב הסיור בירוחם הוקדש לביקור בנגב קרמיקה ולפגישה עם העובדים, שעדיין מתבצרים במפעל. שוחט אמר, כי מאז שנודע לו במוצאי השבת האחרון על ההחלטה לסגור את המפעל, הוא פועל להושיט לו סיוע ממשלתי. לדבריו, הוא רואה חשיבות עליונה שמפעל כמו נגב קרמיקה, שהוא מקור תעסוקה עיקרי בירוחם, יחד עם מפעל פניציה, ימשיך לפעול.

שוחט אמר לעובדים, כי בימים האחרונים שוחח עם בעלי החברה בחו"ל ועם הנהלת החברה בארץ, והגיע עימם להסכמה עקרונית, לתוכנית סיוע של המדינה. על פיה, כאמור, המדינה תעביר סיוע מיידי למפעל, של 5.5 מיליון שקל, בתנאי שבעלי המפעל יתחייבו לפתוח את המפעל ולהעסיק את העובדים לתקופה שלא תפחת משלוש שנים.

ועד העובדים הסכים עקרונית לתוכנית התייעלות, שעיקריה הם צמצום במצבת העובדים וצמצום בשכר.« מאת גדי גולן « גובשה חבילת סיוע ממשלתית של 5.5 מיליון ש' לנגב קרמיקה - על מנת להביא לפתיחתו « שוחט נפגש היום בירוחם עם העובדים המתבצרים במפעל * קיבל הסכמתם לתוכנית הבראה

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988