ביהמ"ש האריך ב-7 ימים מעצר החשוד בניסיון לרצוח את הרב הראשי של צפת

בית משפט השלום בצפת האריך היום (א') בשבעה ימים את מעצרו של מאיר ברנס, החשוד בניסיון לרצוח את הרב הראשי של צפת, לוי ביסטריצקי.

לדברי המשטרה, ברנס הודה בכך שדרס את הרב בסיטריצקי בכוונה תחילה והוא אף שיחזר את המעשה.

מהשיחזור עולה, כי ברנס המתין אמש, סמוך לשעה 22.00, לרב ביסטריצקי בצומת הכניסה לצפת, לאחר שידע שהרב אמור לשוב עם אשתו מסיור רגלי בעיר העתיקה לביתו בקרית חב"ד.

כאשר הגיע הרב לצומת, המתין ברנס לרב שיחצה את הכביש, ובנסיעה מהירה פגע בו. הרב נהדף למרחק של כ-3 מ' ונחבל בכל חלקי גופו.

אשתו שהיתה עימו הזעיקה עזרה. צוות מד"א מתחנה הסמוכה לצומת הגיע מייד. החובש זוהר פרגון העניק לרב טיפול ראשוני ופינה אותו לבית חולים צפת.

ברנס נמלט מהמקום ברכב, וכעבור כשעתיים הסגיר עצמו למשטרה. לטענתו, הוא ניסה לרצוח את הרב הראשי של צפת בגלל "תקנה הילכתית" ואת ההוראה הוא קיבל מהרבי מלובאביץ'.

בתשובה לטענות אנשי חב"ד בצפת על אוזלת ידה של המשטרה בטיפול בחשוד, הודיע מפקד משטרת צפת, רפ"ק פארס, כי הוא מפקד חדש בתחנת צפת ויבדוק את כל הפרשה מחדש.

בעניין חקירת הפולסא דנורא שערך ברנס נגד האפיפיור, ציין מפקד משטרת צפת, כי החקירה בפרשה עדיין לא הסתיימה.

הרב לוי ביסטריצקי נותח בלילה לאיחוי שברים ברגלו. מצבו יציב והוא מאושפז במחלקה האורטופדית של בית החולים צפת.

הרב לוי ביסטריצקי אמר לאחר האירוע, כי העריך שברנס יחפש הזדמנות לפגוע בו, ולצערו צדק בהערכתו. "עכשיו מאוחר שהמשטרה תנקוט נגד האיש יד קשה. האירוע הזה עלול היה להסתיים קשה יותר ורק נס מנע פגיעה קשה יותר", הוא הדגיש.

למרות מצבו הרפואי קיבל הרב ביסטריצקי מאות טלפונים מרבנים ואישי ציבור שביקשו להתעניין בשלומו. בין המתקשרים: הרבנים הראשיים בישראל, שהביעו תקווה כי החשוד יטופל כיאות.

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הינחה את המשטרה לפעול בתקיפות ובנחישות כנגד ברנס, בעקבות האירוע.« שירות גלובס « ביהמ"ש האריך ב-7 ימים מעצר החשוד בניסיון לרצוח את הרב הראשי של צפת «

צרו איתנו קשר *5988