תים תרכוש את בית התוכנה אלמוג מהחברה הבת אומניטק

תשלם לאומניטק כ-9.5 מ' ש' תמורת 67% מבית התוכנה ; רווחי אלמוג בשנת 99' הסתכמו בכ-2.2 מ' ש'

חברת אומניטק תמכור את אחזקותיה בחברה הבת אלמוג (67%) לחברה האם תים מחשבים ומערכות ב-9.5 מיליון שקל לפי שווי של 14 מיליון שקל. תים, המחזיקה בכ-85% ממניות אומניטק, היא חברת בורסאית הנשלטת על-ידי שלמה אייזנברג (13%) וחברת ערד השקעות הבורסאית הנשלטת על-ידי אייזנברג, אברהם גזונטהייט ויורשי רודולף שפיצר.

המחיר של אלמוג, לצורך העסקה, נקבע לפי הערכת שווי שנעשתה על-ידי גיזה, בתוספת 2 מיליון שקל שדרש דירקטוריון אומניטק. מאיר ליפשס, דירקטור בתים, אומר, כי הסיבה לרכישת אלמוג היא הסינרגיה בין שתי החברות. להערכתו, יש סיכוי לפתח את אלמוג בקצב מהיר יותר במסגרת תים.

חברת אלמוג היא בית תוכנה שנרכש בשנת 94' על-ידי אומניטק ועוסק בתחום המערכות הפיננסיות. לאלמוג יותר מ-1,000 לקוחות. בשנת 98' נרכשה הפעילות העסקית של גרין מחשבים ואוחדה עם הפעילות של אלמוג. אלמוג קלטה את כל עובדי גרין וממשיכה לתת שירות למאות לקוחות התוכנה הפיננסית "פיננסית ".

נוסף על כך מחזיקה אלמוג חברה בת (50%) הנקראת אלמוג אינטגרל, שפועלת בתחום מערכות ייצור תעשיתיות. אלמוג אינטגרל עוסקת גם בשיווק תוכנת ERP של חברת CA (אחד מבתי התוכנה הגדולים בעולם).

רכישת הפעילות של גרין הגדילה בהרבה את את היקפי הפעילות של אלמוג. הכנסות אלמוג הוכפלו בשנת 99' לעומת שנת 98' ממכירת "פיננסית " והטמעתה, ומההיערכות לבאג 2000. רווחי החברה בשנת 99' הסתכמו בכ-2.2 מיליון שקל, לעומת רווח מזערי בשנת 98'. כך או כך, על פי הדו"חות של אומניטק לרבעון השלישי תוצאות אלמוג בשנת 2000 יהיו פחות טובים מתוצאותיה ב-99'. כמו חברות רבות אחרות נפגעה גם אלמוג מסיום ההסבות לשנת 2000, והכנסותיה השנה צפויות לרדת בכ-25% ביחס לשנה שעברה והרווח שלה צפוי לצנוח ביותר מ-50%.

מלבד אחזקתה באלמוג עוסקת אומניטק בשיווק מחשבי PC בישראל ומחזיקה במקיט (50%), בית מערכות הפעיל בתחום התוכנה לתכנון באמצעות מחשב וניהול מוצרים הנדסיים.

את הרבעון השלישי של השנה סיימה אומניטק עם הכנסות של 35 מיליון שקל, עלייה של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והפסד של 400 אלף שקל, לעומת רווח של כמיליון שקל ברבעון השלישי ב-99'. את שלושת הרבעונים הראשונים של השנה סיימה אומניטק עם הכנסות של כ-97.5 מיליון שקל והפסד של 2.6 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988