נפטר חיים בר-און, מו"ל ומנכ"ל "גלובס"

חיים בר-און, נפטר הבוקר (א') לאחר מחלה קשה. בן 54 היה במותו. הלווייתו תתקיים מחר (ב'), בשעה 12:00, בבית העלמין בקרית שאול. בית "גלובס" מתאבל על מותו של מו"ל נאור ואהוב.

מו"ל ומנכ"ל "גלובס", חיים בר-און, נפטר הבוקר (א') לאחר מחלה קשה. בן 54 היה במותו.

חיים בר-און נולד ב-1944 בעיר דושנביי שבטג'יקיסטאן, אליה נמלטה משפחתו בזמן השואה. בגיל שלוש עלה עם הוריו ארצה. את שירותו הצבאי עשה בממשל הצבאי באיזור הצפון. לאחר שחרורו מצה"ל, למד בחוגים להיסטוריה של המזרח התיכון ולמדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים.

לאחר מלחמת ששת הימים, חזר בר-און לשירות הביטחון והתגייס לשב"כ, שם התמקד בזירה הפלשתינית, ובמיוחד בגדה המערבית וברצועת עזה. לאחר מכן למד מדעי המלחמה בקינגס קולג' של אוניברסיטת לונדון. בשנות ה-70 היה מן האישים המקורבים ביותר ליגאל אלון, ושימש כיועצו ומנהל לשכתו במשרד החינוך (1971-1974) ובמשרד החוץ (1974-1977).

לאחר המהפך הפוליטי ב-1977, נכנס בר-און לתחום התקשורת. הוא הקים וניהל את הירחון "מוניטין" והשבועון "כספים", וב-1984 רכש עם שותפיו את "גלובס". תחת ניהולו, הפכה קבוצת "גלובס" לגורם בולט בתחום התקשורת בישראל.

בשנים האחרונות, הרחיב בר-און את פעילות קבוצת "גלובס" בתחומי המדיה והתקשורת. בין היתר, נכנסה הקבוצה להשקעות נרחבות בטלוויזיה בכבלים (גוונים ו-ט.ל.מ), תקשורת בינלאומית (קווי זהב והכבל התת-ימי MED 1 ), ציוד תקשורת (אמריקום) ואינטרנט (גלובס סייטס). אשתקד רכשו בר-און ואליעזר פישמן, שותפו ב"גלובס", חבילת מניות ב"ידיעות אחרונות".

חיים בר-און הותיר אשה - עדנה, בת - אלונה, בן - אמיר, ואם - גיטה. הלווייתו תתקיים מחר (ב'), בשעה 12:00, בבית העלמין בקרית שאול בת"א. « כתב גלובס « נפטר חיים בר-און, מו"ל ומנכ"ל "גלובס" « חיים בר-און, נפטר הבוקר (א') לאחר מחלה קשה. בן 54 היה במותו. הלווייתו תתקיים מחר (ב'), בשעה 12:00, בבית העלמין בקרית שאול. בית "גלובס" מתאבל על מותו של מו"ל נאור ואהוב.

צרו איתנו קשר *5988