רשות שדות התעופה מוכנה לפצות אזרחים שייפגעו מהרחבת נתב"ג

רשות שדות התעופה (רש"ת) הסכימה לשפות (לפצות) אזרחים אשר ייפגעו מהרחבתו של נמל התעופה בן-גוריון במסגרת פרוייקט "נתב"ג 2000".

זאת, לאחר שהובהר לה כי המועצה הארצית לתכנון ובנייה לא תאשר את התוכנית ללא שיינתן פתרון לבעיית הפיצוי.

הזכאים לפיצוי יהיו תושבים שערך נכסיהם יירד בשל הרחבת נמל התעופה, הארכת מסלולי ההמראה בו והגברת הרעש והמפגעים הסביבתיים הנוספים שייגרמו בשל הגדלת מספר הטיסות. מדובר בעיקר בתושבי חולון, ראשון לציון, אור יהודה והמועצה האזורית עמק לוד.

בנוסף להם יפוצו בעלי קרקעות, בעיקר בחולון, אשר לא יוכלו לבנות באדמותיהם, או שהבנייה לגובה תוגבל בהן, כדי לא להפריע לנחיתות המטוסים והמראותיהם. פיצוי זה אינו כולל את הסכומים שיינתנו לשלושה מושבים הצמודים לנתב"ג - צפריה, חמד ובני עטרות - שבהם יהיה צורך לאטום אקוסטית את הבתים או לפנות את התושבים למקומות מחיה חלופיים.

בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת, שדנה אתמול (ב') ב"נתב"ג 2000" אמר מנכ"ל רשות שדות התעופה, מוטי דבי, כי משרד האוצר התחייב לסייע לרשות שדות התעופה אם תקציבה לא יספיק למימון הפיצויים. בתשובה לשאלת "הארץ" הוא סירב לנקוב בהערכה בכמה כסף מדובר, אך מקורות ברשות העריכו כי מדובר בכמה מיליוני שקלים בלבד.

לעומת זאת, מעריכים ראשי רשויות מקומיות, שבתחומן מתגוררים התושבים שייפגעו מאישור התוכנית, שסכום הפיצוי הכולל יתקרב למיליארד שקל. במשרד הפנים מדברים על כמה מאות מיליוני שקלים. « הארץ « רשות שדות התעופה מוכנה לפצות אזרחים שייפגעו מהרחבת נתב"ג «

צרו איתנו קשר *5988