לא חוששים מסוסים

פרופ' שטיגליץ מאשים את המוסדות הבינלאומיים וגם מאבחן את המצב בישראל. אודי כספי, מנכ"ל TNT ישראל, חזר מסדנה בנושא "הופעה בטלוויזיה וברדיו" של ה-BBC. לחלוטין לא וירטואלי: חברות ישראליות בתחום היבטחון קיימו תערוכה באינטרנט

שטיגליץ מאשים

ספרו של ג'וזף שטיגליץ, "אי נחת בגלובליזציה", רואה אור השבוע בהוצאת הקיבוץ המאוחד בסדרת קו אדום. פרופ' שטיגליץ, זוכה פרס נובל בכלכלה לשנת 2001, ידוע כידידו הקרוב של פרופ' אבישי ברוורמן, נשיא אוניברסיטת בן גוריון, ושל קבוצה מכובדת של כלכלנים ישראלים. בספרו מאשים הפרופ' החתרן את המוסדות הבינלאומיים בפעילות בשירות הקהילה הפיננסית, התאגידים הרב-לאומיים והמדינות העשירות על חשבון עניי העולם. "ההסדרים בשוק העבודה הישראלי הולכים ומתקרבים למשחק חופשי בו העבודה המאורגנת מצטמצמת, עובדי חברות כוח אדם לא מאורגנים מופיעים במספרים גדולים, שכר מינימום לא נאכף, משא ומתן קיבוצי כמעט ונעלם", איבחן שטיגליץ את המצב בישראל, והוסיף: "ממשלת ישראל בחרה לא מכבר את סטנלי פישר כנגיד החדש של בנק ישראל. עבור הציבור זו תגלית: 'עולה חדש, מתנדב', אולם בשום מקום לא נשאל 'מה בדיוק חושב מר מר סטנלי פישר'".

כספי ב-BBC

אודי כספי, מנכ"ל TNT ישראל, חזר ממשימה יוצאת דופן בתחום השילוח: סדנה בנושא "הופעה בטלוויזיה וברדיו", שנערכה במרכז ההדרכה של אולפני BBC באנגליה. כספי ועשרה מנהלי סניפים בכירים מרחבי העולם הוזמנו על ידי TNT העולמית לסדנה של יומיים, כחלק מתוכנית ההכשרה למנהלים בכירים שמפעילה החברה, ובמהלכה עברו הדרכות שונות בתחום ההופעה בטלוויזיה וברדיו, ביניהן עמידה נכונה מול מצלמה, כללי התנהגות בראיון אולפן וראיונות שטח, כללי יסוד בהופעה מול סוגים שונים של מראיינים, סדנת לבוש וכיו"ב. כספי ציין, כי מראייני ה-BBC היו מעודכנים לפרטי פרטים בנעשה בתעשיית משלוחי האקספרס בארץ, וציטטו פוליטיקאים ואנשי תעשייה בנושאי ייצוא וייבוא.

ביטחון ברשת

לא חוששים מסוסים: חברות בינלאומיות בעלות עניין בשוק הביטחוני השתתפו בתערוכה וירטואלית בנושאי ביטחון שהתקיימה בשבוע שעבר. החברות קיימו פאנלים אונליין, והציגו את מוצריהן באינטרנט. כנסים וירטואליים מתקיימים כבר כמה שנים, ולישראל היו כמה נציגים מכובדים, ביניהם בנימין נתניהו, חברת נייס, חברת אלדין, אנשי אקדמיה מהטכניון ועוד, אולם זו היתה הראשונה שהוקדשה כולה לביטחון. אופטיבייס הישראלית, שרק לפני זמן קצר הודיעה על כניסתה לשוק זה ועל שיתוף פעולה עם התעשייה האווירית, הנחתה פאנל בשם "איסוף מודיעין באמצעות וידיאו", אשר עסק בפתרונות מתקדמים לניטור, אבטחה וניהול מידע דיגיטלי. החברה, בראשות המנכ"ל עוזי ברייר, הציגה את פתרון הווידיאו המודולרי אותו היא מציעה לשוק זה. בכירים בממשל האמריקני האחראים על טכנולוגיות האזינו לפאנלים, וזואי לופגרן מבית הנבחרים היתה הנואמת הראשית.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988