פיבי מכרה אחזקותיה בחברת שירותי החירום שחר תמורת כ-10 מיליון שקל

הרוכש, אבי אלקיים, הוא בעל השליטה בחברה המתחרה של שחר - אמינות

נסגרה עסקה למכירת אחזקותיה של פיבי בחברת שירותי החירום שחר לידי איש העסקים אבי אלקיים. כך נודע ל"גלובס". פיבי, המחזיקה 19% ממניות שחר, שאותן מכרה ככל הידוע תמורת כ-10 מיליון שקל, מחיר המשקף שווי של כ-50 מיליון שקל לשחר. את מניותיה בשחר רכשה פיבי בשנת 2001, במסגרת עסקה משולבת בה מכרה לחברה זו את אחזקותיה בחברת אינטרהום תקשורת, ברווח של 2.3 מיליון שקל. פיבי רכשה את מניותיה בשחר תמורת 9 מיליון שקל.

הרוכש בעסקה הנוכחית, אלקיים, הוא בעלי החברה המתחרה של שחר, אמינות אקספרס. בשחר דחו בעבר את ההערכה, לפיה רכישת מניות פיבי היא שלב ראשון בדרך להעברת השליטה בחברה לאלקיים ומיזוגה של שחר לתוך אמינות. עם זאת, רכישת אלקיים תואמה עם בעלי השליטה בשחר, אלדד הלוי ונהוראי נתיב. הלוי, ששימש כמנכ"ל שחר עד תחילת אפריל, הוחלף לאחרונה בידי יובל זיו (לשעבר מנכ"ל החברה-הבת של שחר שנמכרה, ביקורופא).

שחר פועלת בשלושה תחומים עיקריים: תיקוני צנרת ואינסטלציה, במסגרת הכיסוי הביטוחי של נזקים שמבצעות חברות ביטוח ובנקים למשכנתאות; שירותי אסיסטנס (בתחומי הבריאות, משק הבית, שירותים נלווים לרכב, ביטוח ותיקון מוצרים חשמליים); ושירותי אחזקה לבניינים ומוסדות. מחזור המכירות של החברה, שבין לקוחותיה העיקריים נמנות, מלבד חברות ביטוח ובנקים למשכנתאות, גם חברות כרטיסי אשראי ושורה של גופים מובילים במשק, דוגמת אייס, עלית וסלקום, עמד אשתקד על כ-70 מיליון שקל והוא צפוי לגדול השנה לכ-80 מיליון שקל. שחר נחשבת לחברה המובילה בשוק שבו פועלים בעיקר גורמים פרטיים. חברות בולטות נוספות המתחרות בה הן יורופ אסיסטנס מקבוצת מגדל, אחים יהב ואמינות אקספרס. *

צרו איתנו קשר *5988