מעילת האינטרנט: המשטרה עצרה חשוד בסחיטת עובד הבנק הבינלאומי

העצור הוא קרוב משפחתו של דן טירספולסקי, שנעצר בסוף השבוע בחשד שמסר את סיסמאות הגישה לגורמים עבריינים מקרב המאפיה הרוסית

בלשי מפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב עצרו הלילה גבר תושב בני ברק, בשנות השלושים לחייו, בחשד שקיבל סיסמאות גישה לאינטרנט של חשבונות לקוחות בבנק הבינלאומי הראשון, באמצעותם נכנס לארבעה והוציא מהם כספים בלא היתר.

העצור הוא קרוב משפחתו של דן טירספולסקי, שנעצר בסוף השבוע בחשד שמסר את סיסמאות הגישה לגורמים עבריינים מקרב המאפיה הרוסית. על-פי החשד, הקרוב משפחה סחט את טירספולסקי, העובד מזה 12 שנה במחלקת המחשב של הבנק, והיה אחראי בין היתר על אבטחת המידע, בשל חוב כספי. קרוב המשפחה של טירספולסקי יובא היום בפני שופט לשם הארכת מעצרו.

בשבוע שעבר זומן טירספולסקי לבירור במשרדי הנהלת הבנק, שם אמרו לו אנשי מחלקת החקירות, כי גילו שחשבונותיהם של ארבעה לקוחות המתגוררים בחו"ל נפרצו לאחרונה. מדובר בלקוחות המבצעים את פעולותיהם דרך האינטרנט, וגם זאת לעיתים רחוקות בלבד. לדברי המשטרה, חלק מהלקוחות התלוננו, כי מהחשבונות בוצעו משיכות כספים בסכום כולל של כ-100 אלף שקל, על-ידי אדם שכנראה ידע את סיסמאות הגישה שלהם.

חקירת הבנק העלתה, כי מי שביצעו את הפעולות השיגו את הסיסמאות לחשבונות של אותם לקוחות, ועל הכוונת עלה שמו של טירספולסקי, שהיה אחד מהעובדים הבודדים שהיו בעלי גישה לסיסמאות. על-פי החשד, טירספולסקי העביר לגורמים העבריינים את המידע, ולא ביצע בעצמו העברות כספים.

לדברי אנשי החקירות של הבנק, טירספולסקי הודה במעילה בכספי הלקוחות, והסביר כי הוא נסחט על-ידי אנשי המאפיה הרוסית, שאיימו לפגוע בו אם לא ימסור להם את הסיסמאות. לדבריו, הרקע לאיומים הוא חוב כספי שנטל מגיסו ולא הצליח להחזיר. טירספולסקי הודה בפני אנשי החקירות של הבנק במיוחס לו והסביר, כי עשה כן משום שאנשי המאפיה הרוסית ניסו לסחוט אותו. בידי המשטרה מצויים שמותיהם של אותם גורמים.

במשטרה אומרים, כי במהלך שיחת הבירור במשרדי הבנק, הוא אף החל להשתולל וניסה לקפוץ מחלון הקומה השישית של הבניין ברחוב שוקן בתל-אביב, אך למרבה המזל הצליחו לתפוס אותו. בשלב זה, הכניסו אנשי הבנק את המשטרה לתמונה והגישו תלונה רשמית. כאשר הגיע טירספולסקי לידי חוקרי המשטרה, הוא חזר בו מגרסתו על המאפיה הרוסית והכחיש את החשדות המיוחסים לו.

פרקליטיו, עורכי הדין משה ועומרי מרוז, אמרו בדיון בבית המשפט, כי מרשם "הוא הקורבן, הוא נסחט", וכי עשה כן משום ש"המקצוע שלו זה לחדור, גם לפני חצי שנה ושנה הוא חדר" לחשבונות, כדי לבדוק את מערכת האבטחה של הבנק. לדבריהם, "המשטרה יודעת מי הסוחטים, אבל במקום לעצור את העבריינים, הם עצרו את הקורבן".

השופט יחזקאל הראל האריך ביום שישי בחמישה ימים את מעצרו של טירספולסקי, החשוד בעבירות של מירמה בנסיבות מחמירות, מירמה והפרת אמונים בידי עובד ציבור וגניבה בידי מורשה.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988