ועדת החקירה הממלכתית בנושא ניהול משק המים בישראל

ועדת חקירה ממלכתית שהוקמה על ידי הכנסת לבדיקת כל נושא המים במדינת ישראל.ועדת החקירה הממלכתית בנושא ניהול משק המים בישראל הוקמה ביולי 2008 על ידי הועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת כדי לחקור ולקבע ממצאים ומסקנות בנושאים הבאים: מתן מענה הולם למשבר משק המים בישראל באמצעות פתרונות כגון: התפלת מי ים, השבת מי קולחין ואמצעים אחרים להגדלת היצע המים במדינה. בדיקת פעולת משרדי הממשלה, רשות המים וגופים מבוקרים אחרים לתיקון ליקויים וביצוע המלצות שהוצעו על ידי מבקר המדינה בכל הנוגע למשק המים ובנוסף בחינה ותיקון הליקויים ויישום ההמלצות של ועדת החקירה הפרלמנטארית בנושא משק המים ( 2002 ), פעולות הגופים המבוקרים למניעה ולצמצום של זיהום מים, מניעת המלחה, חיסכון וייעול השימוש במים, מידת התיאום ושיתוף הפעולה בניהם והאפקטיביות של פעולותיהם. כן ייבדק מבנה ומערך ניהול משק המים בישראל, התאמתו ליעדים ולצרכים של משק המים, קיומן של תוכניות אב לניהול משק המים ויישומן, ניהול מאגרי המים ומקורות מים אחרים ופיתוחם של מקורות ומפעלי מים, הקצאת מכסות השימוש במים, קביעת תעריפי המים ופיקוח על הפעולות של כלל הגורמים המעורבים במשק המים בישראל. בראש הועדה עומד שופט בית המשפט המחוזי (בדימ.) פרופ' דן ביין וחברי הועדה הם פרופ' יורם אבנימלך ופרופ' יואב כסלו ומקום מושבה בבית המשפט בחיפה.

כתבות אחרונות

 
רננה רז / צילום: מסך

העתודות האסטרטגיות של ישראל נמצאות בסכנה

לחסוך במים זה חשוב, אבל יותר חשוב לשמור על העתודות: מי התהום

אסף בן נריה 13/12/2018

אייל גבאי יוביל ועדת ליישום המלצות ועדת החקירה למשק המים

הוועדה הבינמשרדית תמונה בישיבת הממשלה בעוד שבוע וחצי, ויהיו חברים בה מנכ"לי משרדי התשתיות, הגנת הסביבה, החקלאות, מנהל רשות המים והממונה על התקציבים באוצר ■ אמורה להגיש את מסקנותיה תוך 90 יום ‏

מירב אנקורי 25/05/2010

ועדת החקירה של רשות המים: יש להחמיא לציבור, לא להנהגה

ראש רשות המים, פרופ' אורי שני, בדיון חירום: "חשבתי שהתקנת החסכמים תהיה בקיץ, אבל המכרז מסובך, ולכן הפרויקט יידחה לאמצע החורף; ההשקעה בפרויקט - 23 מיליון שקל"

מירב אנקורי 21/10/2009
צרו איתנו קשר *5988