זרם ההשקעות הזרות בישראל נמשך: מיקרוסופט רוכשת את Whale ב-75 מיליון ד'

מדובר ברכישה הגדולה הראשונה של מיקרוסופט בישראל מאז שנת 2000 * בין המשקיעים בחברה: קרן ההון סיכון אקסיד, גולדמן זאקס ו-BRM

ביל גייטס משקיע בישראל. מיקרוסופט העולמית רכשה את חברת האבטחה ווייל (whale) תמורת כ-75 מיליון דולר. הרכישה עדיין לא דווחה באופן רשמי והחברות שמרו על סודיות כבדה בתקופה האחרונה.

וייל, שקיימת משנת 1998, מספקת שירותי VPN (רשת אישית ווירטואלית) מאובטחים ע"י פרוטוקול ההצפנה - SSL. החברה פונה לשוק התקשורת ומציעה לארגונים פתרון גישה מאובטח מרחוק למערכות המידע ויישומים ארגוניים. וייל הייתה בין החברות הראשונות שפנו לתחום זה עוד בשנת 2002.

נזכיר, כי מיקרוסופט ביצעה בעבר כמה רכישות בשוק הישראלי, ביניהן רכישת מקסימל (Maximal) תמורת 20 מיליון דולר בשנת 2001 ורכישת פיץ' (Peach) תמורת 72 מיליון דולר בשנת 2000. פיץ' מוזגה לתוך חטיבת מיקרוסופט טי.וי, שנסגרה בשנת 2002. מי שניהל את פיץ' הוא משה ליכטמן, שעבר לעמוד בראש פעילות מיקרוסופט בתחום ה-IPTV ולאחרונה חזר לישראל על מנת להוביל את מרכז המו"פ המורחב של החברה בישראל.

בין השאר הספיקה החברה להיכנס לרשימת ה-Fast 500 האירופית, של חברת הייעוץ הבינלאומית Deloitte בשנת 2005 וכן לזכות בפרסים נוספים בתחום האבטחה, וייל פועלת מראש העין ומכרה במיליוני דולרים בשנים האחרונות.

על פי נתוני IVC בין המשקיעים בחברה קרן ההון סיכון אקסיד (exseed) ו-BRM, בנק ההשקעות גולדמן זאקס וכן קרן פלנוס. את החברה הקימו דניאל שטינר ואלעד בר-און ויו"ר החברה הוא אלי ברקת מקרן BRM.

לחברה יש שני סניפי מכירות בבריטניה וצרפת וכן סניף מכירות בארה"ב. בארץ מחזיקה החברה את מטה המכירות הבינלאומי שלה וכן את מרכז המו"פ. מיקרוסופט הודיעה לאחרונה על פתיחת מרכז מו"פ נוסף בישראל באזור המרכז.

במקביל רומזת ענקית התוכנה על כניסה אינטנסיבית לתחום האבטחה. יתכן כי רכישת מרכז המו"פ של וייל יהיה מרכז המו"פ הראשון של החברה בתחום אסטרטגי חדש - אבטחת הגישה באינטרנט, תחום שמיקרוסופט רחוקה ממנו כיום.

צרו איתנו קשר *5988