במקום ג'קי בן-זקן; אקירוב ימכור את קניון השרון לבריטיש-ישראל תמורת 344 מיליון שקל

אתמול הודיעו מנופים ואלרוב כי לא הגיעו להסכמה במו"מ למכירת הקניון * אלרוב צפויה לרשום רווח לאחר מס בסך 140 מיליון שקל בגין המכירה

לאחר שרק אתמול בערב פרסמו הצדדים למו"מ למכירת קניון השרון מנתניה כי המו"מ ביניהם לא עלה יפה, ומנופים שבשליטת ג'קי בן זקן לא ירכוש את הקניון, חברת בריטיש ישראל הודיעה הבוקר כי תרכוש אותו מאלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב תמורת 344 מיליון שקל, בתוספת מע"מ והפרשי הצמדה למדד המחירים לצרכן של מארס, כלומר מאז הודיעה אלרוב לראשונה על כוונתה למכור את הקניון למנופים.

בריטיש ישראל שבשליטת משקיע הנדל"ן הבריטי-יהודי, לואי נואי, הודיעה הבוקר לבורסה כי החברה הבת בבעלותה המלאה מרכזי מסחר (אזו-ריט) חתמה על ההסכם לאחר מו"מ מזורז. הערכות בריטיש-ישראל הן כי ההכנסות מדמי-שכירות בניכוי עלויות תפעול והשכרה יעמדו על 27 מיליון שקל בשנה.

בהודעה נמסר כי ההסכם מאפשר לה לבטל את העסקה עד יום ראשון הקרוב ב-12:00 בצהריים אם יתברר לה כי דמי השכירות הצפויים להתקבל מהקניון אינם מגיעים ל-27 מיליון שקלים על בסיס שנתי.

תמורת המכירה תשולם בשני תשלומים, כאשר היום תשלם מרכזי מסחר 10% מהסכום והיתרה תשולם עד ה-18 בספטמבר. החברה ציינה כי היא מתכוונת לממן את העסקה באמצעות הון עצמי והלוואה בנקאית.

אלרוב ציינה כי עלות הקניון מדווחת בספריה לפי 131 מיליון שקל, נכון לדו"חות הרבעון הראשון. מכאן, שאם תתממש העסקה, צפויה החברה לרשום רווח לאחר מס בסך של כ-140 מיליון שקל.

הקניון היה אמור להיות נכס מרכזי בשרשרת רכישות הקניונים של מנופים, במסגרת האסטרטגיה של החברה להפוך לאחד מהגופים המובילים בתחום הקניונים בארץ, לאחר שבתחילת החודש השלימה החברה את רכישת קניון ארנה במרינה שבהרצליה מאלביט הדמיה.

אולם, נראה כי עסקת הקניון בנתניה משרתת אסטרטגיה דומה של בריטיש-ישראל; רק בתחילת השבוע הודיעה החברה כי תרכוש מאמות את מלוא הזכויות בקניון רחובות תמורת 410 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988