יום יציב נוסף עבור השקל: הדולר איבד 0.07% ושערו היציג נקבע על 4.285 שקלים

[לאתר המט"ח][לטבלת שערים מצטלבים] האירו היציג הוסיף לערכו 0.04% ל-5.9092 שקלים * פינוטק: פריצת רמת ה-4.3 שקלים עשויה ליצור לחץ להעלאת הריבית

יום המסחר במט"ח התנהל, בדומה לאתמול, במגמה מעורבת של השקל מול המטבעות המובילים, הדולר והאירו, עת נחלש המטבע האמריקני קלות למול עמיתו הישראלי, אך מנגד האירו רשם התחזקות קלה מול השקל. בסיומו של יום המסחר, נקבעו השערים היציגים של המטבעות העיקריים סביב רמות הפתיחה. נציין כי האירו התקרב צעד קטן נוסף לעבר שיא כל הזמנים שלו מסוף 2004, 5.9554 שקלים.

ההתחזקות הקלה של השקל מול הדולר מתקשרת לדבריו של הנגיד פישר אתמול, כי הישראלים מוכנים להחזיק את הכסף שלהם בארץ ולא בארה"ב, וזאת למרות שהריבית האמריקנית גבוהה יותר מריבית בנק ישראל. לאחר קביעת השערים היציגים פורסמו בארה"ב נתוני אינפלציה, לפיהם עלתה ליבת מדד המחירים לצרכן ב-0.2%, בהתאם לציפיות, והמשקיעים יגיבו לנתונים אלה במסחר העולמי בהמשך, ובמסחר המקומי מחר (ה').

המטבע האמריקני איבד 0.07% ושערו היציג נקבע על 4.285 שקלים. האירו היציג הוסיף לערכו 0.04% ל-5.9092 שקלים. אתמול עלה הדולר ב-0.12% ושערו היציג נקבע על 4.288 שקלים. האירו היציג ירד אתמול ב-0.01% ל-5.9071 שקלים.

Easy Forex: הסנטימנט השלילי של הדולר בעולם נמשך

הדולר המשיך להפגין חולשה ובמהלך הלילה נסחר המטבע האמריקני שוב במחירי שפל מול רוב המטבעות העיקריים בשוק. הנתונים הכלכליים שהתפרסמו בארה"ב היו מעורבים. מדד המחירים ליצרן לחודש יוני ומדד שוק הבתים יצאו בשיעור נמוך מן הצפוי, אולם כניסת הון נטו והתפוקה התעשייתית יצאו גבוה מהצפי.

אנליסטים רבים מעריכים שהסנטימנט השלילי בו מצוי המטבע האמריקאי נמשך. הצפי שהריבית בארה"ב תישאר ללא שינוי בתקופה הקרובה והחששות המחודשים ממשבר בשוק המשכנתאות בארה"ב ממשיכים "להעיק" על המטבע האמריקני.

השוק מתכונן לנתוני ה-CPI בארה"ב שיתפרסמו היום בשעה 15:30, האנליסטים מצפים שהמדד ירד ב-0.6% לעומת החודש הקודם. מאוחר יותר אמור יו"ר הבנק הפדראלי, בן ברננקי, לשאת את הנאום החצי שנתי שלו מול הקונגרס בנושא המדיניות המוניטארית של הבנק.

למרות היחלשות הדולר בעולם, מול השקל המטבע האמריקני המשיך אתמול להתחזק ושערו היציג נקבע ב-4.288 שקלים. בשעות הבוקר הדולר נסחר קרוב מאוד לרמת ההתנגדות המשמעותית ב-4.3 שקלים, אך משלא הצליח לפרוץ את רמה זו נחלש הדולר בהמשך היום ונסחר בשעות אחר הצהריים סביב רמות של 4.27 שקלים. מבחינה טכנית, כל עוד הדולר ממשיך להיסחר מעל לרמת התמיכה ב-4.25 שקלים, הנטייה היא להתחזקות הדולר מול השקל.

פינוטק: פריצת רמת ה-4.3 שקלים עשויה ליצור לחץ להעלאת הריבית

מגמתו השלילית של הדולר בזירה הגלובלית באה אתמול לידי ביטוי גם מול השקל. הנתונים החזקים של הכלכלה הישראלית משאירים את הצמד מתחת לרמת ה-4.3 שקלים. פריצה של רמה זו, בצרוף נתוני האינפלציה מתחילת השבוע עשויים ליצור לחץ על נגיד בנק ישראל להעלות את הריבית. המתנת המשקיעים להתבהרות התמונה בנוגע למדיניות המוניטארית בארה"ב ובישראל, צפויה להביא את הזוג להיסחר בטווח של 4.25-4.3 שקלים בתקופה הקרובה.

ברמה העולמית, הדולר ניחלש לשיא חדש - 1.3823 דולר לאירו , ונסחר סביב הרמות של 121.85 ליאן ו-2.0505 דולר לליש"ט. זה האחרון התחזק אמש לאחר פרסום ליבת מדד המחירים לצרכן אשר חיזק את הערכות המשקיעים כי אנו עשויים לראות העלאות ריבית נוספת בבריטניה אף מעבר לרמת ה 6%.

כעת עומדת הריבית בבריטניה על 5.75%, הגבוהה מבין מדינות ה-G7; "נראה כי העלאת הריבית נראית כבר מתומחרת פחות או יותר, אולם ניראה כי הריביות באירופה בכיוון של עליות נוספות". מסר טריידר מבית מסחר גדול ביפן. היום יפורסמו נתוני עבודה מבריטניה ב 08:30 (GMT) כאשר יפורסמו השכר הממוצע ושיעור האבטלה ,אשר צפויים להיות חיוביים ולתמוך ברמתו הגבוהה של הסטרלינג.

צרו איתנו קשר *5988