השופט למשטרה: הזנחתם עדות בחקירת רצח תאיר ראדה

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, מתח היום (א') ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה בפרשת רצח הנערה תאיר ראדה ז"ל. במהלך דיון בבית המשפט התברר, כי נערה שסיפרה, כי היא יודעת מי הרוצחים, לא הוזמנה למסור עדות שנייה. בעקבות כך הטיח השופט בחוקרים: "למה לא הזמנתם אותה פעם נוספת? אני לא מבין את זה"!

הדיונים במשפט הרצח של תאיר, בו מואשם רומן זדורוב, התחדשו היום לאחר פגרה. התביעה זימנה לדוכן העדים את ד"ר בועז רוזמן, מתמחה בפסיכיאטריה שבדק את הנאשם רומן זדורוב ואת פקד שי פלג, סגן ראש מחלק תשאול ביחידה המרכזית של מרחב גליל.

במהלך החקירה הנגדית של פלג, שנוהלה על ידי הסניגור דוד שפיגל, סיפר פלג, כי תפקידו היה בין היתר לתאם את חקירות תלמידי בית הספר. לדבריו, הוא חקר נערה בת 14, שלמדה ביחד עם ראדה בחוג לדרמה. כחלק מעדותה היא סיפרה, כי סמוך לשעת הרצח נכנסה לשירותים, מצאה את כל הדלתות נעולות ואז נקשה על אחת מהן.

עוד סיפרה, כי שמעה מחברה, כי מי שרצח את ראדה הם נער ונערה מבית הספר. מהעדות שהוגשה לבית המשפט עולה, כי פקד פלג שאל את העדה מי היא חברתה, אך היא סירבה למסור את שמה.

לפי החומר שהוגש לבית המשפט, הנערה סרבה בשלב זה להמשיך ולספר פרטים נוספים על הידוע לה.

אז שחררו אותה החוקרים לביתה ולמרות שבעדותה עלו פרטים חשובים, לא הזמינו אותה למסור עדות נוספת. לשאלת השופט מדוע לא זומנה בשנית, ענה פלג: "נחקרו עוד בנות והתמונה היתה מלאה. גם זה שהיא נקשה על אחת הדלתות - מה זה משנה על איזו דלת היא נקשה".

צרו איתנו קשר *5988