סקר: 73% מהציבור סבורים כי על המשטרה לעצור עבריינים בסכנת חיסול

זאת מחשש לפגיעה באזרחים חפים מפשע - כך עולה מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט ; אמש חוסל בנתניה חבר בארגון הפשע של משפחת אבוטבול בעת שנהג במכוניתו, ולפני כ-3 שבועות חוסל יעקב אלפרון

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

73% מהציבור סבורים כי על המשטרה לעצור עבריינים בסכנת חיסול, מחשש לפגיעה באזרחים חפים מפשע - כך עולה מסקר שנערך במיוחד עבור חדשות 2 באינטרנט על-ידי מכון המחקר פאנלס.

החיסולים בעולם התחתון נמשכים, דבר שעלול גבות גם קורבנות חפים מפשע. אנשים תמימים שנקלעים לקו האש או נרצחים כתוצאה מטעויות בזיהוי. רק אמש (ב') חוסל חבר בארגון הפשע של משפחת אבוטבול בעת שנכנס למכוניתו. ההרוג הוא נתי אוחיון, בן 27 מנתניה, הנשוי לשירלי אבוטבול, אחותו של פרנסואה ובתו של פליקס אבוטבול, ראש משפחת הפשע.

בנוסף, לפני כ-3 שבועות חוסל ראש משפחת הפשע יעקב אלפרון, לאחר שמטען חבלה הוטמן במכוניתו. כתוצאה מהפיצוץ במכונית נפגעו גם שני עוברי אורח: נער, בן 13 שישב בתחנת אטובוס סמוכה, ונהג שנסע מאחורי אלפרון.

אחד המקרים היותר טראגיים שהתרחשו לאחרונה היה רציחתה של של מרגריטה לאוטין, אם לשניים שנרצחה בעת שבילתה עם בני משפחתה בחוף הים. מרגריטה נורה בעקבות סכסוך של משפחות בעולם התחתון.

בסקר שנערך עבור חדשות 2 באינטרנט נשאלו המשיבים: האם לדעתך המשטרה צריכה לנקוט בשיטה של מעצרי מנע כלפי עבריינים הנמצאים לדעתה בסכנת חיסול, על מנת לפגוע באזרחים חפים מפשע?. כאמור, מרבית הנשאלים סבורים כי המשטרה אכן צריכה לבצע מעצרים מסוג זה. 18% מהנשאלים סבורים כי המשטרה אינה צריכה לבצע מעצרי מנע, ו-9% לא יודעים, או שאין להם דעה בנושא.

הסקר נערך אתמול בהשתתפות 500 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המירבית בסקר היא 3.5%.

צרו איתנו קשר *5988