בחברת החשמל אין הפסקת אש: הוועד החליט להמשיך בעיצומים לאחר שהפגישה עם המנכ"ל נכשלה

בוועד דרשו לבטל את כל הצעדים החד צדדיים שהוכרזו במסגרת תוכנית "מצפן", אולם לסקר סרב לבקשה ; הוועד: "נמשיך לפעול באחריות ללא קשר לאיומי המנכ"ל" ; במחוז דרום לא יהיו עיצומים על רקע המצב הביטחוני

העיצומים בחברת החשמל יימשכו בימים הקרובים, זאת לאחר שפגישה שנערכה היום בין המנכ"ל, עמוס לסקר, ליו"ר הוועד, מיקו צרפתי, בנושא תוכנית ההתייעלות בחברה הסתיימה ללא תוצאות.

בוועד דרשו בפגישה לבטל את כל הצעדים החד צדדיים עליהם הכריז המנכ"ל במסגרת יישום תוכנית "מצפן" כתנאי להפסקת העיצומים, אולם לסקר סרב בטענה כי ננקטו צעדים ארגוניים בלבד שלא פגעו בזכויות העובדים ולא גרמו לפיטורים.

לאחר סיום הפגישה, הוחלפו האשמות בין הצדדים. בוועד טוענים, בין היתר, כי לסקר איים שינצל את המצב שנוצר כדי לפגוע בתדמית העובדים.

"מזכירות עובדי החברה מצטערת לגלות שוב ושוב כי עמוס לסקר סובל משיכרון כוח, ומקבל באופן שיטתי את עצותיהם של יועציו הממליצים לו להקצין ולהסלים את מערכת היחסים בחברת החשמל בכל מחיר, גם על חשבון הציבור וגם אם הצרכים הביטחוניים והאחריות הציבורית מחייבים לנהוג אחרת", נמסר בהודעת הוועד.

מיקו צרפתי: "אני רואה בחומרה את איומיו של לסקר כלפיי לפיהם ינקוט בצעדים שיפגעו בתדמית העובדים ועלולים לדרדר את המצב. לסקר שוכח שהגדרת תפקידו כמנכ"ל אינה מחייבת אותו להילחם בעובדים אלא לגבות אותם."

בהנהלת חברת החשמל דוחים בתוקף את טענות העובדים, ומדגישים כי מדובר בהשמצות אישיות שאין להם בסיס, וזאת על רקע החטלת המנכ"ל שלא לאפשר לוועד להתערב בניהול החברה. בהבהלה מציינים כי החלטת העובדים להמשיך בעיצומים תמוהה מאחר ואף עובד בחברה לא פוטר.

מוקדם יותר, כפי שפורסם ב"גלובס", ועד עובדי חברת החשמל הקפיא את העיצומים באיזור הדרום, על רקע המצב הביטחוני. לעומת זאת, בשאר אזורי הארץ, העיצומים נמשכים כרגיל.

מוועד העובדים נמסר היום כי "עובדי החברה יפעלו במידת האחריות הנדרשת מהם ללא קשר לפעולותיו ואיומיו של מנכ"ל החברה, וימשיכו לספק שירות רגיל לתושבי דרום ישראל המצויים תחת מתקפת טילים. במידת הצורך יתוגבר מערך העובדים גם ללא אישור המנכ"ל".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988