רוני בר-און: "אין בנק בישראל בסכנת קריסה - נקודה; האנשים שלא מבינים את גודל ההישג בדרום הם שליחיו של בנימין נתניהו"

שר האוצר בראיון לגלי צה"ל: "יבוא היום ואני אספר איזה סוג של עצות קיבלתי ב-5 החודשים האחרונים" ; "מי שרוצה להדליף לכם לא צריך טלפון בקבינט, והוא יעשה את זה בדרכו" ; "אם הייתי נעתר לכל ההצעות, הייתי במצב שבו המחסנית שלי מרוקנת"

ועדת הכספים עומדת להצביע היום (ג') על "רשת הביטחון". שר האוצר רוני בר-און אמר היום בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל: "מלכתחילה לא אהבתי את הרעיון. עשינו תוכנית מאוזנת".

"הגשתי תוכנית בחלוף 20 יום ולא 45 יום כפי שאמרתי. היום מונחת על שולחן הוועדה גם ההצעה שלנו לאישור תקציב לעסקים קטנים". "למיטב ידיעתי אף בנק בישראל לא נמצא בסכנת קריסה", אמר בר-און. "אין נכס על דיבורים בישראל ולא כל מה שנאמר צריך להתייחס אליו ברצינות", אמר השר בהקשר לדבריו של ראובן קובנט, מנכ"ל דן אנד ברדסטריט אתמול.

"אין בישראל בנק בסכנת קריסה - נקודה", חידד השר. בנוגע לדברי אלי הורביץ אתמול כי "הממשלה סמכה רק על החוש הנבואי, האנליטי, המחקרי הארגוני והביורוקרטי שלה - אך בכולם היא כשלה בעבר", אמר בר-און: "הדברים אינם נכונים, אנחנו מתייעצים עם אנשים. אנחנו נפגשים עם אנשים כמו אלי יונס ואנשים שונים. יבוא יום ואני אספר איזה סוג של עצות אני קיבלתי ב-5 החודשים האחרונים".

"אחד מהאנשים שדיבר אתמול בגנותי ייעץ לנו לפני חודשיים וחצי להתערב בשוק האג"ח - אם הייתי עושה את זה לא היה לי כסף היום. כולם מדברים מפוזיציה - תעשיינים דואגים לתעשיינים, סוחרים דואגים לסוחרים", אמר.

השר הוסיף: "אני צריך לראות את כל המשק. אם הייתי נעתר לכל ההצעות הייתי במצב שבו המחסנית שלי מרוקנת".

שר האוצר סירב להתייחס כיצד יצביע בישיבת הקבינט בנוגע להמשך מבצע "עופרת יצוקה". "מי שרוצה להדליף לכם לא צריך טלפון בקבינט והוא יעשה את זה".

בר-און אמר כי הוא מצדיק את התנהלותה של שרת החוץ במהלך הלחימה. "אנחנו ראינו אתמול את איסמעיל האנייה - צריך לקחת את זה בפרופורציות. האנשים שלא מבינים את גודל ההישג הם שליחיו של בנימין נתניהו". "זה רדוד שמתבטאים בצורות כאלו בימים אלה".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988