לבייב נפרד מזארה: אפריקה מוכרת את חלקה ברשת לשותפיה שוובל ואליטוב

(עדכון) - לפי הערכות, היקף עסקת מכירת האחזקות בחברת גוטקס מותגים עומד על כ-100 מיליון דולר ; אפריקה ישראל הודיעה כי תבצע השנה מכירת נכסים והקפאת פרויקטים כדי להקטין התחייבויות ולשפר את מצב המזומנים

מימוש נוסף ללבייב: אפריקה ישראל מוכרת את אחזקותיה (50%) בגוטקס מותגים לשותפיה בחברה (50%), אנשי העסקים הקנדיים ג'ואי שוובל וחנן אליטוב. הצדדים מצויים בשלב סופי של טיוטות חוזה. כך נחשף אמש (ב') באתר "גלובס".

לפי הערכות בענף, היקף העסקה עומד על כ-100 מיליון דולר.

גוטקס מותגים מחזיקה בזכיונות לשיווק בגדים בישראל של קבוצת זארה ובקבוצת קריסטינה הקנדית, יצרנית בגדי-ים, המשווקת את מוצריה ברחבי העולם ומחזיקה בשליטה מלאה בגוטקס.

קבוצת זארה כוללת את רשתות האופנה זארה, פול אנד בר ומאסימו דוטי. כמנכ"ל הקבוצה משמש אלי קידר, והוא צפוי להישאר בתפקידו גם לאחר השלמת הרכישה בקבוצה על-ידי שוובל ואליטוב.

רשת זארה מונה היום 18 סניפים בישראל. בקרוב תחנוך הרשת סניף נוסף בנצרת, בקניון אופנה של אפריקה. הכוונה היא להגיע ב-2011 לפריסה של 25 סניפים. רשת פול אנד בר מונה 20 סניפים, ובקרוב ייחנך סניף נוסף בקניון אופנה בנצרת. כמו כן, לקבוצה סניף של מאסימו דוטי בקניון רמת-אביב.

מחזור המכירות של קבוצת זארה הסתכם ב-2008 בכ-550 מיליון שקל.

יצויין כי אפריקה ישראל, שוובל ואליטוב, רכשו את הזיכיון לרשת זארה ופול אנד בר בשנת 2003 מידי החברה-האם הספרדית, וזאת לאחר קריסת המשביר שהחזיק עד אז בזיכיון. הקבוצות שילמו עבור הרכישה סכום של כ-57 מיליון שקל.

דובר קבוצת אפריקה ישראל ודובר קבוצת שוובל סירבו להגיב. דובר קבוצת שוובל הקנדית סירב להגיב.

אפריקה ישראל דיווחה היום (ג') בבוקר לבורסה כי "היא מנהלת משא-ומתן מתקדם לחתימתו של מזכר עקרונות למכירת מלוא אחזקותיה בגוטקס לשני בעלי המניות האחרים בחברה הזרה".

אפריקה ישראל הודיעה כי בשנה הקרובה תבצע מהלכים של מכירת נכסים והקפאת פרויקטים, כחלק מאסטרטגיה להקטנת התחייבויות ושיפור קופת המזומנים. גם בעסקה הנוכחית ההישג של המהלך מעבר לתמורה הוא בעיקר בהקטנת היקף ההתחייבויות הגדול של אפריקה ישראל.

למרות מחזור המכירות הגבוה, קבוצת האופנה של אפריקה ישראל סיימה את 9 החודשים הראשונים של 2008 עם רווח של 8 מיליון שקל - ירידה של 18.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

צרו איתנו קשר *5988