דרור אלפרון הולך לכלא: נידון ל-10 חודשי מאסר בפועל

אלפרון, שהורשע בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות, נידון גם ל-20 חודשי מאסר על-תנאי וקנס של 10,000 שקל ; הביע בבית המשפט חרטה על מעשיו

לאתר חדשות ערוץ 2 (Mako / רשת)

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר היום (ג') בצהריים 10 חודשי מאסר בפועל על דרור אלפרון, שהורשע בעבירה של סחיטה באיומים. מוקדם יותר היום הביע אלפרון חרטה על מעשיו. "אני מתחרט", אמר לבית המשפט.

הדיון בו ניתן גזר הדין של אלפרון סיפק כמה רגעים יוצאי דופן במסדרונות בית המשפט המחוזי בתל-אביב. הדיון בעניינו, שנערך באולמו של השופט עודד מודריק, התקיים בדיוק באותה העת בה התנהל דיון בעניינו של אחד מחברי כנופייתו של עמיר מולנר. שמו של מולנר נקשר בעבר ברצח אביו של דרור, יעקב אלפרון, בסוף 2008.

במסדרון עמוס המקורבים של שתי משפחות הפשע עמדו "חיילים" של שני המחנות זה בסמוך לזה, בוחנים במבטים איש את רעהו, חלקם אף העיזו והתקרבו לעבר הקבוצה היריבה, אבל כניסתו של אלפרון לאולם משכה את כל נוכחי המסדרונות פנימה.

איומים מספיקים

בהחלטה מנומקת קבע השופט מודריק כי בהתאם להסדר הטיעון, ירצה אלפרון 30 חודשי מאסר, מתוכם 10 בפועל. בנוסף גזר עליו מודריק קנס של 10,000 שקל ו-3 חודשי מאסר על-תנאי נוספים בגין הפרעה לשוטר.

בהחלטתו כתב השופט מודריק על הרקע של משפחת אלפרון ושל יעקב, אביו המשפחה. עוד סיפר על מכתב שהפנה אליו אלפרון הצעיר: "דרור מספר על כאבו על כך שלא נתנו לו לעלות לקבר אביו בציון 30 יום למותו ועל שאיפותיו ללמוד ולקבל השכלה גבוהה".

עוד הוסיף השופט כי דרור לא השתמש באלימות כדי לבצע את מעשי הסחטנות, אך ורק כי ידע כי אין לו צורך בכך. "הוא ידע כי די לו במסרים האלימים שהוא שולח בשביל להלך על קורבנו אימים", אמר השופט.

על הקטין המקורב לדרור נגזר עונש של 100 שעות עבודות שירות, בניגוד לעמדת הפרקליטות שביקשה 200 שעות.

נשאר רק חודש

בתום הדיון הביע עורך דינו של אלפרון, אלי כהן, סיפוק מההחלטה. "לאחר ניכוי חודשי המעצר וניכוי שליש על התנהגות טובה, דרור יישב במאסר תקופה של חודש ימים בלבד".

אלפרון והקטין הואשמו בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות. בהתאם להסדר הטיעון שהושג לפני מספר חודשים, ביקשה הפרקליטות להטיל על אלפרון עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, לצד מאסר על-תנאי ארוך ומרתיע וקנס שייקבע על-ידי בית המשפט. "מורא החוק לא חל עליו", אמרה בדיון עו"ד זהר דולב על דרור אלפרון.

אלי כהן, פרקליטו של אלפרון, לא הסכים הבוקר בשלב הטיעונים לעונש עם דרישת הפרקליטות, וביקש מאסר על-תנאי ארוך ומשמעותי כדי שדרור יוכל "לעבור טיפול מקצועי", כלשונו. "תנו לדרור את ההזדמנות לדבר עם אנשי מקצוע", אמר. "הוא צריך להיות תחת פיקוח של שירות המבחן, לטובתו ולטובת כלל הציבור".

בית המשפט אף קיבל מסמכים מטעם בית-הספר התיכון של דרור וחוות-דעת של מוריו ומנהל בית-ספרו. לאחר מכן הגיש הסנגור מכתב שכתב דרור לשופט, בו הוא מגולל את תנאי המעצר הקשים שהוא נתון בהם. "גם הקשוחים בעבריינים היו מתקשים להתמודד עם מעצר שכזה", אמר עורך הדין.

בתום הדיון פנה אלפרון אל השופט. "ברצוני להגיד שאני עומד מאחורי דבריו של הסניגור שלי", אמר. "אני רוצה להביע חרטה ולהפנות אותך למכתב שלי, שהשקעתי בו כמה ימים".

צרו איתנו קשר *5988