נשיא צרפת סרקוזי לנתניהו: "היפטר מליברמן"

"תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל עם זה אני לא יכול", אמר סרקוזי בפגישתם האחרונה של המנהיגים בפריז ■ נשיא צרפת השווה את ליברמן ללה-פן

5 ימים לאחר הפגנת הידידות הקרובה בין סרקוזי לנתניהו, מתברר שנשיא צרפת הרשה לעצמו לשון חופשית, משוחררת - ואולי אפילו גסה, כנגד שר החוץ אביגדור ליברמן.

"תמיד הייתי מקבל שרי חוץ ישראלים, אהבתי להיפגש עם השרה לבני, אבל עם זה אני לא יכול", אמר סרקוזי בפגישתם האחרונה של המנהיגים בפריז והוסיף תנועת יד שאיננה משתמעת לשתי פנים. אבל זו הייתה רק ההתחלה.

נשיא צרפת הוסיף בשיחה, "אתה צריך להיפטר מהאדם הזה, תוציא אותו ותכניס את לבני - איתה ועם ברק אתה יכול לעשות היסטוריה". בשלב זה השיב לו ראש הממשלה נתניהו, "בשיחות פרטיות הוא נשמע אחרת".

סרקוזי לא נשאר חייב ואומר בתגובה "בשיחות פרטיות גם ג'אן מארי לה פן (הלאומן הצרפתי) הוא אדם נחמד מאוד". נתניהו משיב: "ליברמן הוא לא לה פן ואין מקום להשוואה", וסרקוזי ממשיך: "אני לא רוצה להשוות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לידיעה כי "ראש הממשלה לא מתייחס לתוכן שיחותיו והוא כמובן רוחש הערכה לשר החוץ ליברמן". ח"כ מיכאל בן ארי אמר בתגובה כי "על נתניהו להפסיק לגלות רפיסות ולנזוף בשגריר הצרפתי. ישראל מדינה עצמאית".

נשיא צרפת דרש בפגישה את הקפאת הבנייה בשטחים

סרקוזי עוד אמר לראש הממשלה נתניהו בפגישתם אז בפריז, כי על ישראל לעשות צעדים בוני אמון כלפי הפלסטינים, ובראשם "הקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות". נתניהו אמר שהוא מוכן לבחון נוסחה להקפאת הבנייה בשטחים, שכוללת בנייה לגובה ובנייה של מבני ציבור בלבד.

נתניהו ציין בסיפוק את תמיכתו של סרקוזי בדרישה הישראלית להבטיח שהמדינה הפלסטינית שתוקם לא תסכן את ביטחונה של ישראל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988