חבר-הכנסת אחמד טיבי על ליברמן: "שר חוץ נכה"

שר החוץ בתגובה לדברי ח"כ מרע"מ-תע"ל: "אני חייב לומר שאני מרוצה - כי אם לאחמד טיבי היה אמון בי - הייתי מודאג" ■ ליברמן על דברי סרקוזי: "אנשים נוהגים לפעמים להגיד דברים מיותרים, אני מתייחס לכך כאל פליטת פה מצערת"

במהלך הצעת אי האמון שהגישו אתמול סיעות האופוזיציה בממשלה וספציפית נגד שר החוץ ליברמן, עלה בכיר התוקפים, ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) והטיח בשר החוץ את הכינוי "שר חוץ נכה". זאת על רקע הדברים הקשים שאמר ניקולא סרקוזי על ליברמן, כמו גם רצונם של שרי חוץ אירופים להצניע את פגישותיהם עם שר החוץ של מדינת ישראל.

עוד טען טיבי בנאומו בכנסת, כי נשיא צרפת פנה לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו במהלך ביקורו בפריז ואמר לו: "בושה למדינת ישראל שהאיש הזה הוא שר החוץ שלה". הטענה הזו הוכחשה בצורה נמרצת על ידי השר גלעד ארדן שנאם מיד אחריו.

"אני חייב לומר שאני מרוצה", אמר ליברמן בציניות האופיינית לו בתגובה, "כי אם לאחמד טיבי היה אמון בי - הייתי מודאג". גם סגן שר החוץ דני איילון (ישראל ביתנו) ביקש דווקא "להודות" לחבר הכנסת טיבי. "אם למישהו עוד היה ספק ששר החוץ שומר על מדינת ישראל", אמר איילון, "בא אחמד טיבי - 'שומר ישראל', ומטיל דופי בשר החוץ ליברמן".

"ליברמן הוא יהודי ישראלי וציוני גאה", הוסיף איילון בכתב ההגנה על יו"ר מפלגתו. "הוא עומד מול דעת קהל ואומר את האמת כמו שהיא. מי שתוקף אותו, אלו הם אותם אנשים שמייעצים לעוכרי ישראל, זה אותו טיבי שהיה הקרוב לצורר ערפאת - הצורר הגדול ביותר מאז היטלר ששפך דם יהודים חפים מפשע".

ליברמן מתגונן

ליברמן התייחס אתמול לראשונה לדבריו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, בהם אמר סרקוזי לנתניהו "להיפטר מליברמן". שר החוץ, שדיבר בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, גילה איפוק. "אנשים נוהגים לפעמים להגיד דברים מיותרים, כולל אני, אז לא הייתי מתרגש", אמר ליברמן. "אני מתייחס לכך כאל פליטת פה מצערת".

שר החוץ נמנע מלמתוח ביקורת על כך שבנימין נתניהו, על פי הדיווח, לא תקף בחזרה את נשיא צרפת. "ראש הממשלה נהג בסדר גמור, ואני שמח שהדברים לא יוצאים החוצה, אלא אם כן ראש הממשלה מחליט", אמר ליברמן.

ליברמן הסביר מדוע הוא לא מנהל את המגעים עם השליח האמריקני למזרח התיכון. "מבחינתי, יש באופן ברור ניגוד עניינים בפגישה שלי עם מיטשל", אמר. "עדיף שהדברים יתנהלו בין שר הביטחון לבינו ולא ביני, בתור שר חוץ מתנחל שגר ביישוב קטן ומבודד במדבר ביהודה. מבחינתי, להתעסק בנושא הזה של התנחלויות מהווה ניגוד אינטרסים".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988