היחידה ללוחמה בפשיעה המאורגנת יוצאת לדרך

היחידה תהיה מורכבת מ-30 עובדים מרשות המסים, המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון ■ מטרתה: טיפול בתשתית הכלכלית של משפחות הפשע המאורגן ■ עובדי רשות המסים יקבלו תוספת שכר של 28 מ' ש'

משרד האוצר, יחד עם רשות המסים, מגבשים בימים אלה את הפרטים האחרונים בנוגע להקמתה של היחידה ללוחמה בפשיעה המאורגנת - כך נודע ל"גלובס". הקמת היחידה מתעכבת מזה כשנתיים.

על-פי התכנון תוקם יחידה ייעודית שתהיה מורכבת מ-30 עובדים מרשות המסים, המשטרה והרשות לאיסור הלבנת הון, אשר מטרתה הייחודית תהיה טיפול בתשתית הכלכלית של משפחות הפשע המאורגן.

היחידה תהיה מורכבת בעיקר מרואי חשבון שעברו קורס מפקחים, קרי קיבלו אישור מרשות המסים לבצע שומות. היחידה תשתייך לרשות המסים, בתוך מחלקת החקירות של הרשות.

בשבוע שעבר נפגשו בכירי משרד האוצר ורשות המסים עם יו''ר ועד עובדי רשות המסים, טלחום פרידלוב, כדי לגבש את הסכם העבודה, שהיווה מכשול עיקרי בהקמת היחידה. לפי ההסכם המתגבש, עובדי רשות המסים יקבלו תוספת שכר בסך 28 מיליון שקל, תוספת אותה תבעו בשנים האחרונות ואשר לא התקבלה מפני שהאוצר התנה אותה בהקמת היחידה.

בנוסף, יקבלו העובדים כיסוי ביטוחי מיוחד בגין פגיעה אפשרית בעובדי היחידה. הסירוב של משרד האוצר להעניק ביטוח מיוחד לעובדי היחידה היווה אף הוא מכשול נוסף, אשר טרפד את הקמת היחידה עד כה.

עוד נודע כי כבר בשבוע הבא צפוי משרד האוצר לשגר את המכרזים לצורך גיוס כוח-אדם ליחידה. גורמים בכירים ברשות המסים אמרו כי את המהלך הוביל סגן שר האוצר, יצחק כהן מש''ס, אשר אחד מהתפקידים שלו הוא חיזוק רשות המסים.

צרו איתנו קשר *5988