דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

וול סטריט סגרה יום תנודתי בעליות; דל זינקה ב-6.7%

המדדים המובילים עלו ב-0.2%-0.4% ■ האוצר מכר אג"ח ל-7 שנים ב-28 מיליארד ד' ■ הנפט ננעל בעלייה לאחר מסחר תנודתי ■ בואינג הובילה את העליות בדאו לאחר שדיווחה כי תבצע טיסה ראשונה של מטוס ה-787

וול סטריט נעלה היום (ה') יום מסחר תנודתי בעליות שערים של 0.2%-0.4% בהובלת מדד הדאו ג'ונס - שסיים רצף של 8 ימי עליות רצופים - הרצף הארוך ביותר מזה 28 חודשים. לאורך יום המסחר המדדים המובילים נעו בין ירידות של עד 0.4% לעליות בשיעור דומה, כשברוב הזמן היו בטריטוריה השלילית. כשעתיים לפני נעילת המסחר שינו המדדים כיוון ועברו לטריטוריה הירוקה.

את שינוי הכיוון ניתן לייחס, בין השאר, להודעה של משרד האוצר על מכירת אג"ח ממשלתיות ל-7 שנים ב-28 מיליארד דולר, בריבית של 3.092% - תשואה נמוכה בהרבה מהמצופה. ההודעה חיזקה את האמון של המשקיעים בממשל ובצעדיו לסיוע לשווקים הפיננסיים ולכלכלה - אמון שהתבטא בסנטימנט.

לסנטימנט החיובי תרם גם שינוי הכיוון במסחר בזהב השחור, שנעל אף הוא יום תנודתי בעליות שערים. המסחר ננעל בעלייה של 1.49% ל-72.51 דולר לחבית, לאחר שבמהלך המסחר ירד ביותר מ-2% אל מתחת לרף ה-70 דולר לחבית. החוזים העתידיים על הזהב למסירה בדצמבר נסגרו בעלייה של 0.2% ל-947.4 דולר לאונקיה. באירופה ננעל המסחר בירידות של 0.5%-1.1%.

בתוך כך, תאגיד ביטוח הפיקדונות הפדראלי (FDIC) הודיע היום כי מספר הבנקים בקשיים בארה"ב זינק ב-36% ועלה ברבעון השני ל-416, לעומת 305 בסוף הרבעון הראשון. מדובר במספר הגבוה ביותר מאז סוף יוני 1994. שילה בייר, יו"ר ה-FDIC, מסרה כי "נכון לעכשיו, התהליך הקשה והבלתי נמנע של ארגון מחדש של הפסדים מההלוואות וניקוי המאזנים הכספיים ממשיך לבוא לידי ביטוי בשורה התחתונה של המגזר".

התכווצות, אבל פחות מהתחזיות

לפני פתיחת המסחר פורסם כי כלכלת ארה"ב התכווצה ב-1% ברבעון השני. הנתון זהה לזה של הקריאה הראשונה, אך נציין כי מדובר בהפתעה, שכן האנליסטים בוול סטריט ציפו כי הצמיחה תעודכן מטה לירידה של 1.5%. הצריכה הפרטית, אשר מהווה כ-70% מהצמיחה הכלכלית בארה"ב, ירדה ב-1% ברבעון השני, בעוד שהתחזיות המוקדמות צפו ירידה של 1.3%.

בנוסף, מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירדו בשבוע החולף ל-570 אלף - ירידה ראשונה מזה 3 שבועות. עם זאת, בשוק ציפו לירידה חדה יותר ל-565 אלף תביעות, ולאחר 576 אלף תביעות בשבוע הקודם.

נציין, כי התמ"ג, שנפל ב-6.4% ברבעון הראשון של השנה, התאושש ברבעון השני, אולם הירידה ברבעון השני מהווה ירידה רביעית ברציפות בתמ"ג - הרצף הארוך ביותר מאז 1947, ובכך, הפך המיתון הנוכחי לחריף ביותר מאז השפל הגדול של שנות ה-30.

מוקדם יותר ציין מארק פאדו מחברת הברוקראז' קנטור פיצג'רלד (Cantor Fitzgerald) כי מה שמעסיק במידה הרבה ביותר את המשקיעים, הוא כיצד תיראה הצריכה הפרטית כשעונת החגים והקניות תחל. "מוקדם מדי לומר. ראינו כמה נתונים טובים לאחרונה אך צריך יהיה לראות רצף של כשלושה-ארבעה חודשים על מנת לשכנע שהצרכן חזר", הוסיף פאדו.

דאו-ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

דל היכתה את התחזיות

טול בראדרס , חברת בניית בתי היוקרה הגדולה ביותר בארה"ב, דיווחה היום על זינוק בהפסד הרבעוני שלה לכ-472 מיליון דולר, או 2.93 דולר למניה. אנליסטים ציפו להפסד של 1.26 דולר למניה. יחד עם זאת, החברה אמרה כי היא ראה סימנים לאופטימיות.

סיטיגרופ בלטה לטובה על רקע הידיעה כי מנהל קרנות הגידור, ג'ון פולסון, אשר הימר בשנה החולפת נגד מגזר הסאב-פריים, הגיע להחזקה של 2% בענקית הבנקאות.

ענקית המחשבים דל פירסמה במפתיע את דו"חותיה הרבעוניים דקות לפני נעילת המסחר. החברה דיווחה על רווח של 24 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים לרווח של 23 סנט למניה. בשורה העליונה, רשמה דל הכנסות של 12.8 מיליארד דולר והיכתה את הצפי להכנסות בסך 12.59 מיליארד דולר.

מיקרוסופט הודיעה כי היא תחתוך את המחיר של ה-Xbox 360 Elite ב-100 דולר ל-299.99 דולר, החל ממחר. בנוסף, את מחיר ה-Xbox 360 Pro היא תוזיל ב-50 דולר ל249.99 דולר, כל עוד הקונסולה הזו במלאי.

אמדוקס נסחרה על רקע הדיווח של AT&T , לפיו מכרה ענקית התקשורת האמריקנית כ-400 אלף מניות אמדוקס בשווי כולל של כ-9.7 מיליון וירדה לאחזקה של 4.8%. נזכיר, כי AT&T היא הלקוח הגדול ביותר של אמדוקס ותרמה אשתקד ל-28% מהכנסות החברה.

לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", אפל מתקרבת להשקת האייפון בסין.

ענקית התעופה בואינג הודיעה לפני המסחר כי תבצע טיסה ראשון של מטוסה החדש 787 עד סוף השנה הנוכחית, וכי משלוח מסחרי ראשון יבוצע ברבעון הרביעי של 2010.

רוברט בן-משה, המנכ"ל החדש של AIG , אומר שהוא מעוניין לפנות לגרינברג, המנכ"ל היוצא, שמצוי במאבק משפטי מול החברה, על בסיס קבוע לקבלת עצות לשיקום "העולם אולי בחר להפוך אותו לאיש הרע. אני חושב שהוא אדם שהיו לו כמה בעיות, אך הוא יכול לסייע לנו בפתרונות", אמר בן-משה על גרינברג. "יש לי המון כבוד אליו. הוא בנה עסק מדהים".

תוכנית הגריטה "מזומן תמורת גרוטאה" (cash for clunkers) הצליחה להביא למכירתם של כמעט 700 אלף כלי רכב חדשים וחסכוניים בדלק. במסגרת התוכנית, טויוטה מכרה 19.4% מסך כל הפניות, בסכום כולל של 2.88 מיליארד דולר, ג'נרל מוטורס (סימול: MTLQQ.PK) היוותה רק 17.6% מסך כל המכירות. המכירות של פורד מוטורס היוו 14.4% מהתוכנית, הונדה זכתה ב-13% וניסן ב-8.7%.

גם מארוול עקפה את הצפי

מארוול דיווחה היום, לאחר הנעילה, על תוצאותיה לסיכום הרבעון. בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח של 18 סנט למניה כשצפי השוק הוא לרווח של 14 סנט למניה והכנסות של 640.6 מיליון דולר אל מול צפי אנליסטים ל-619.83 מיליון דולר הכנסות.

סקיילקס העומדת לרכוש את פרטנר בכ-5.29 מיליארד שקל הודיעה כי תנפיק אג"ח בהיקף של מיליארד שקל בשלוש סדרות - אג"ח בריבית קבוע, אג"ח בריבית משתנה ואג"ל להמרה.

טבע הפסידה במשפט בארה"ב מול ג'ונסון אנד ג'ונסון בעניין הפטנט למשכך הכאבים אולטרסט. טבע לא תוכל להמשיך לשווק את התרופה כיוון שהפטנט של ג'ונסון אנד ג'ונסון עדיין בתוקף עד אוגוסט 2011.

טאואר הודיעה היום כי קיבלה הודעה רשמית מבורסת הנאסד"ק לפיה היא נשארת להיסחר ברשימת המסחר הראשית של הנאסד"ק. התנאי להישארות ברשימה הראשית הוא היסחרות של המניה במחיר של מעל לדולר אחד במשך 10 ימי מסחר רצופים, תנאי שעמדה בו החברה.

מוקדם יותר, הודיעה החברה בהתאם להסכם שיש לחברה עם YA Global (יורקוויל), קרן השקעות מניו ג'רזי, תנפיק החברה לקרן כ-742 אלף מניות חדשות של החברה. מחיר המחירה של המניות עומד על 1.21 דולר למניה - שער הגבוע ב-0.8% לעומת מחיר הנעילה של המניה אמש במסחר בוול סטריט.

כלכלני בנק אגוד העלו את מחיר היעד של מניית אלביט מערכות מ-67 ל-69 דולר, כאשר ההמלצה נותרת "תשואת שוק". זאת, בעקבות העליות החדות במחיר המניה מתחילת השנה בשיעור של למעלה מ 50%. ההמלצה זהה למחיר המניה הנוכחי בשוק ולדעת הכלכלנים פוטנציאל העליות של המניה מוגבל מאוד בתקופה הקרובה.

אינקרדימייל הודיעה היום על השקת התוכנה IncrediMail 2.0, שהינה דור שני לתוכנת הדוא"ל של החברה.

[לארביטראז][לטבלת ישראליות בעולם]

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות