התוקפים ששלח דודו טופז נגד בועז בן-ציון הולכים לכלא

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון בעניין 3 מהמעורבים בתקיפת אנשי התקשורת - וגזר 7 חודשי מאסר על רומן אלייב, אחד מתוקפי בן-ציון ■ מארגן התקיפה יישלח לשנת מאסר ■ בהמשך היום ייגזר עונשו של התוקף השני

7 חודשים עד שנת מאסר בפועל - אלה העונשים שנקבעו הבוקר (ה') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב ל-3 השליחים של דודו טופז ז"ל, שתקפו בברוטליות את סוכן השחקנים בועז בן-ציון.

רומן אלייב, שתקף את בן-ציון, הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של ניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לביצוע פשע, והוא ירצה 7 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו. בנוסף נגזרו על אלייב 15 חודשי מאסר על-תנאי למשך 3 שנים.

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון לאחר שהוסכם בין הצדדים על כתב אישום מתוקן, שהוגש הבוקר לבית המשפט. השופט חאלד כבוב ציין כי מדובר בהסדר טיעון מקל מאוד, אך עקב פסיקת בית המשפט העליון - המחייבת אותו לקבל כל הסדר טיעון אלא אם כן פוגע באינטרס הציבורי - החליט בסופו של דבר לקבל את ההסדר.

השופט: אלייב הוא "ביריון להשכיר"

"הנסיבות המקלות שמתקיימות במקרה זה", אמר השופט בהקשר לכך לאלייב הוא אב לילדה בת 6 ואינו בעל עבר פלילי, "מתגמדות למול התמונה הקשה שנגלית מכתב האישום שהוגש כנגד כל 6 הנאשמים. שהרי הנאשם לא פעל בחלל ריק, אלא גם בשמשו כחולייה שאינה מרכזית - הרי הוא היווה מעיין 'בריון להשכיר' ששירותיו נשכרו על מנת לפגוע באחד האנשים שהוצבו כמטרה על-ידי יוזמי הקשר הפלילי".

"איני יכול להתעלם מהנסיבות המחמירות כמפורט בכתב האישום. מי שמוכן להעמיד את שירותיו כבריון להשכיר - צריך לדעת היטב שמעשים כאלה אינם משתלמים לו", כך לדברי השופט.

במהלך הדיון ציינה התובעת, עו"ד ענת בן-זאב, כי לגבי 3 הנאשמים האחרים - דניאל זנקו, הנאשם כי שלח את סולימאן חיאדרה לתקוף את שירה מרגלית; ונועם עוואמי, הנאשם בתקיפת אבי ניר - לא התאפשר הסדר טיעון, מאחר שהפערים בין שאיפת ההגנה לרצון התביעה גדולים. לדבריה, הפערים מסתכמים בשנתיים מאסר, לעומת 5 שנות מאסר שדרשה התביעה.

הסדר טיעון גם בעניינם של יונס ועזאם

בהמשך היום יתקיים בבית המשפט דיון בהסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים בעניינו של איברהים עזאם ומוחמד יונס. עזאם, שארגן את התקיפה של סוכן השחקנים, ירצה שנת מאסר בפועל וישלם 10,000 שקל פיצוי לבועז בן-ציון.

סכום הפיצוי הגבוה נובע נכך שמצבו הכלכלי של רומן אלייב לא מאפשר לו לשלם פיצויים, ולכן במסגרת ההסדר התשלום מוטל על עזאם. במסגרת ההסדר של מוחמד יונס, הוחלט בין הצדדים כי הוא ירצה 7 חודשי מאסר בדומה לאלייב.

צרו איתנו קשר *5988