צה"ל חיסל המפגעים בשומרון; גדודי הפת"ח: "נגיב באש ודם"

בתום מצוד צבאי בשכם, חוסלו שלושה פעילי גדודי חללי אל-אקצה שרצחו את הרב מאיר חי ■ בבית של הפעילים נמצא ציוד אמל"ח רב ■ גדודי חללי אל-אקצה: "האויב הציוני פתח את שערי הגיהנום; לא ננום ולא נישן והתגובה תהיה מהירה"

חילופי אש בשכם במהלך מצוד של צה"ל אחר מבצעי הפיגוע בשומרון: בעקבות פעילות מודיעינית של השב"כ, ניהלו לפנות בוקר כוחות הביטחון מצוד אחר מבצעי פיגוע הירי ליד שבי שומרון ביום חמישי, בו נרצח הרב מאיר חי ז"ל. שלושה פעילים נהרגו בחילופי האש.

כוחות של נחשון מחטיבת כפיר ושל דובדבן כיתרו מספר מבנים בעיר שכם, בהם הסתתרו שלושת חברי החולייה. כשכרזו להם לצאת מהבניין והם סירבו, נכנסו כוחות הביטחון והרגו את הפעילים מטווח קצר. בבתיהם נמצאו אמצעי לחימה רבים שהוחרמו.

גורם ישראלי מדווח כי בפעולה משולבת של שירות הביטחון הכללי וכוח צה"ל בשכם החלו חילופי אש ונהרגו שלושה מהחשודים. הפלסטינים מדווחים כי בחילופי האש נהרגו שישה. על פי הגורם הישראלי שלושת החשודים שנהרגו במצוד הם תושבי שכם, שייכים לגדודי חללי אל-אקצה של הפת"ח.

הראשון, מחמד סורכג'י, תושב שכם בן 40, פעיל תנזים שהשתתף בפיגועים רבים שנעצר בשנת 2002 ושוחרר מהכלא בינואר 2009. השני, עסאן פתחי נאיף אבו שרח, בן 40, אחיו של נאיף אבו שרח שהיה ראש התנזים הצבאי בשכם שפעל לביצוע פיגועים רבים עד למותו במבצע של כוחות צה"ל ביוני 2004. ההרוג האחרון הוא ענאן סלימאן מוסטפא צובוח, בן 36, ענאן נהרג הלילה במהלך ניסיון המעצר בביתו בשכם. בעת ההיתקלות שהה ענאן בסליק בביתו, שם נמצאו גם אמצעי הלחימה הרבים.

תגובת גדודי חללי אל-אקצה הגיעה במהרה - הביעו שם זעם על פעולת צה"ל, ואיימו בנקמה. "האויב הציוני פתח את שערי הגיהנום בפעולה שביצע הבוקר", אמר אבו מחמוד, מפקד חוליות "יאסר ערפאת", אחד מהארגונים החמושים בגדה. מחמוד הבטיח שיגיבו לפעולת צה"ל במלוא העוצמה. "לא נשב בחיבוק ידיים, האויב יראה אש ודם. לא ננום ולא נישן כל עוד נשפך דמם של אנשי הג'יהאד שלנו, והתגובה לכך תהיה מהירה", אמר.

ירו 10 יריות לראשו

כזכור, הרב מאיר נרצח ביום חמישי אחר הצהריים, כשנסע ברכבו בשבי שומרון ואש נפתחה לעברו. הרב מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע אנוש ומת בתוך דקות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו כמעט מיד.

אזרחים שחלפו במקום התקשרו למד"א ולמשטרה ודיווחו על תאונת דרכים. רק כאשר הגיעו הכוחות למקום, התברר כי מדובר בפיגוע ירי ולא בתאונה. כוחות גדולים של צה"ל ומד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול ראשוני, אך כעבור זמן קצר נאלצו לקבוע את מותו.

בעקבות האירוע החמור הוכרזה כוננות גבוהה בכל אזור יהודה ושומרון מחשש לגל פיגועים. המשטרה והצבא ערוכים בכוחות גבוהים בכל האזור מחשש להתלקחות.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988