מטוסי אל על ואייר פרנס היו רחוקים 300 מטר מתאונה אווירית

הפקח הסרבי שהיה על הקרקע טעה, והכניס מטוס של אייר פרנס לאותו מסלול שבו טס מטוס אל על ■ שני המטוסים היו במסלול התנגשות אחד עם השני, אך האזעקה בתא הטייס והתגובה המהירה של הטייסים מנעה את התאונה שיכלה לעלות בחייהם של מאות נוסעים

תקלת בטיחות חמורה הסתיימה בנס ללא נפגעים לאחר שמטוס נוסעים של אל על כמעט התנגש במטוס של חברת אייר פרנס. זה קרה אתמול בטיסה 007 של אל על לניו יורק מעל שמי בלגרד. הטייס הופתע לשמוע לפתע את האזעקה שהחלה לצפצף בתא הטייס.

בעקבות האזעקה, הטייס החל להטות את מטוס הנוסעים והנמיך את המטוס בצורה חדה. במקביל, נשמע צפצוף גם בתא הטייס הצרפתי במטוס הנוסעים של חברת אייר פרנס, שהפנה גם כן את המטוס מנתיב ההתנגשות.

מבדיקת האירוע עולה כי הפקח הסרבי שהיה על הקרקע טעה, והכניס מטוס של אייר פרנס לאותו מסלול שבו טס מטוס אל על. שני המטוסים היו במסלול התנגשות אחד עם השני, אך האזעקה מנעה את התאונה ברגע האחרון. הודות לערנות הטייסים, המטוסים נפרדו זה מזה במרחק של 300 מטרים אחד מהשני.

לטענת הגורמים הסרבים, הפקח הסרבי הוא זה שטעה. גורמי תעופה בסרביה החלו לחקור את האירוע ובמקביל נפתחה חקירה גם כאן בארץ. חברת אל על מסרה בתגובה כי הטייס פעל כנדרש במקרה הזה. בשום רגע נתון לא הייתה סכנה לנוסעים, לחברי הצוות או למטוס. אל על חרטה על דגלה את נושא הבטיחות.

צרו איתנו קשר *5988