ליזי שגיא, בכירה ב"בצלם": ישראל דבקה בערכי הנאציזם והופכת את חלליה לסלבס

(עדכון) - ליזי שגיא, מנהלת אגף המידע ב"בצלם", כתבה בעבר בפוסט פרובוקטיבי על יום הזיכרון: "יום הזיכרון לחללי צה"ל הינו קרקס פורנוגרפי של הכתרת השכול וסתימת הפיות" ■ "בשם מדינת היהדות גזלנו אדמות, רצחנו, הרעבנו, הצמאנו, בגדנו, שיקרנו לעצמנו ולכל העולם" ■ "בצלם": "העמדות אינן עמדות הארגון"

ליזי שגיא משמשת בתפקיד מנהלת אגף המידע בארגון "בצלם". היא אחראית על איסוף וריכוז המידע במסגרת עבודת המחקר שמנהל הארגון, הבאה לידי ביטוי בין היתר במסמכי מחקר, הודעות רשמיות וניירות עמדה.

שגיא פעילה זה מספר שנים בקבוצת "מחסום WATCH", ב"קואליציית נשים לשלום" ובארגוני שמאל אחרים, ועד לא מזמן היא ניהלה בלוג ב"קפה דה-מרקר" שם היא שטחה את דעותיה ותפיסת עולמה. יש לציין כי הדברים נכתבו בטרם החלה לפעול בארגון "בצלם" בו היא פעילה מזה כחודשיים והדברים נכתבו על דעתה, בטרם עבודתה ומהארגון נמסר כי "אלו עמדותיה האישיות".

שגיא מצהירה שאינה עומדת בצפירה ביום הזיכרון ושחררה הצהרות בוטות ושערורייתיות, אשר עלו היום במלואן באתר חדשות מחלקה ראשונה.

להלן כמה מאמירותיה:

- "יום הזיכרון לחללי צה"ל הינו קרקס פורנוגראפי של הכתרת השכול וסתימת הפיות. בפעם הראשונה שלא עמדתי בצפירה של יום הזיכרון 'לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה', הרגשתי שזה שיא שיאי השיאים בכפירה. נפרדתי מהסמל העיקרי - הנרטיב החברה שסוגדת למתים ומתעלמת מן החיים".

- "מה כל כך מוצלח בציונות... ואיך אנחנו מעיזים להדליק משואה 'לתפארת מדינת ישראל' ביום העצמאות? בשם מה התפארת? ... בשם מדינת היהדות בינתיים גזלנו אדמות, רצחנו, הרעבנו, הצמאנו, בגדנו, שיקרנו לעצמנו ולכל העולם, יצרנו גטאות ל'אחרים' למיניהם, חוקקנו חוקים החודרים לחיי הפרט, יצרנו מוסדות שהם מעל לחוק, הוצאנו את ניהול המדינה מידי האזרחים, אפשרנו לפאשיסטים להרים ראשם... לא בשם הדמוקרטיה, כי אם בשם היהדות... ואם הציונות היא כל כך מוצלחת, אז איך הגענו עד הלום?".

- "ישראל גורמת לזוועות הגדולות של האנושות... ישראל מוכיחה דבקות בערכי הנאציזם. התשובה לשואה היא לא מדינת ישראל כי אם המאבק בגזענות. מדינת ישראל לכשעצמה, דווקא מוכיחה דבקות בערכי הנאציזם למיניהם: עליונות הגזע, לאומנות, קישור בין עם למדינתו כהכרח קיומי, מדיניות ההפרדה, קשר בין נאמנות לאזרחות, דמוניזציה ל'אחר' ש'מאיים' על הקיום ועוד... אל מול זה, גוזרת ישראל קופונים רבים בעולם, על חשבון השואה...".

- "אז איזה עם אנחנו? אנחנו לא מקימים תאי גזים ומחנות השמדה, אבל אילו היו, כמה אנשים היו מתנגדים לכך בפועל ולא בלב? אנחנו מקימים גטאות... נבחרי ציבור ואנשי דת מסיתים נגד ערבים ואיש אינו סותם להם את הפה... אז גם אנחנו רוצחים, טובחים (ראו עזה לאחרונה), מגרשים, מפרידים במחסומים בין אמא לילדיה, בין בני משפחה... איזה מוסר יש לנו?????? אין לנו! המוסר שלנו הוא אשליה ותו לא...".

- "ישראל המציאה אנטישמיות כדי לחמוק מאחריות לפשעיה".

- "הגנרלים מחפשים ויאגרה בדמות מלחמות עקובות מדם".

- "הנפת דגל ישראל באום אל-פחם היה מופע פורנוגרפיה".

- "ישראל הופכת את חללי צה"ל ל'סלבס' ומעודדת ילדים להיות שהידים".

- "נמאס שחיילים נוסעים באוטובוסים אזרחיים... הופעת קציני צה"ל בבתי ספר מזכירה את הפאשיזם".

מנכ"לית בצלם ג'סיקה מונטל מסרה בתגובה: "גם אני מזועזעת מהדברים. מיותר לציין כי דעותיה האישיות של ליזי שגיא לא משקפות את עמדות הארגון. הדברים נכתבו לפני כשנה, זמן רב לפני שהיא החלה בעבודתה בארגון, בבלוג האישי שלה המבטא את עמדותיה האישיות. הניסיון לשייך עמדות אלה לארגון ערב יום הזכרון, הוא שקרי, מקומם ומרושע".

ליזי שגיא מסרה אחה"צ (א') לאתר "גלובס": "חשוב לי להבהיר: הדברים שנכתבו בבלוג האישי שלי, נכתבו בטרם התחלתי את עבודתי בבצלם, ומבטאים את עמדתי האישית בלבד. אני שותפה לכאב ולרגשות הקשים, האישיים והחברתיים שמתעוררים אצל כולנו ביום הזיכרון. אני מבינה שהדברים שלי פגעו, ומתנצלת מעומק ליבי על כך".