עדיין איתנו: ענן האפר הוולקני ממשיך לגרום לביטול טיסות

לאחר שגרם לכאוס אווירי בשמי אירופה, ענן האפר הוולקני מסרב להיעלם ■ הפעם החליטו ברשות התעופה הבריטית לסגור להמראות ולנחיתות את שדות התעופה בסקוטלנד ובצפון אירלנד ■ ישנו חשש שגם הטיסות מויילס יבוטלו

לאחר שאתמול (ג') בוטלו הטיסות משדות התעופה באירלנד, ענן האפר הוולקני ממשיך לאותת לנו כי הוא מסרב להיעלם, והיום הענן יגרום לסגירת שדות התעופה בסקוטלנד ובצפון אירלנד. גורמים ברשות התעופה הבריטית חוששים כי במידה והענן ינוע דרומה, ייסגרו גם שדות התעופה בויילס ובצפון מזרח אנגליה.

דוברת מטעם רשות התעופה הבריטית מסרה בהודעה רשמית כי השירות המטאורולוגי גילה שיש רמות גבוהות של אפר באטמוספירה, ובשל סכנה לתקינותם של מנועי המטוסים הוחלט היום לסגור את שדות התעופה. עוד הוסיפה הדוברת כי היא מעריכה ששדות התעופה ישובו לפעילות סדירה עוד הלילה.

השמחה הייתה מוקדמת מדי?

רק לפני כשבועיים, אחרי קרוב לשבוע של כאוס מוחלט בתעופה האירופית, נראה היה כי המשבר החמור שנוצר בגלל ענן האפר הוולקני האיסלנדי הסתיים.

ברחבי העולם נשמו לרווחה כאשר הודיעה בריטניה על פתיחת שדות התעופה במדינה ועל חידוש הטיסות ברוב המרחב האווירי של הממלכה. מיד לאחר החדשות הטובות החלו ההמונים שנתקעו במקומות שונים באירופה לנסות ולשוב לביתם.

גם בנתב"ג חזרו לשגרה לאחר המתנה מורטת עצבים. כעת, ייתכן שאלה שמתכוונים לטוס לאירלנד בקרוב יצטרכו לכסוס את הציפורניים.

צרו איתנו קשר *5988