רשות השידור: חדשות 2 ו-10 הפרו זכויות בשידורי האולימפיאדה

דורשת 6 מיליון שקל, בטענה כי הנתבעות "עשו דין לעצמן, ובחוסר תום-לב משווע החליטו להתעלם מהכללים, ובכך הפרו את זכויות השידור של התובעת, את זכויות היוצרים שלה ואת רישיונה הייחודי והתעשרו על חשבונה"

רשות השידור תובעת את חדשות 2 וחדשות 10 על הפרת זכויות יוצרים ושידור בשידורי האולימפיאדה בבייג'ינג בשנת 2008.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד יורם מושקט, דורשת הרשות 6 מיליון שקל, לאחר שלטענתה על אף שהזהירה את חדשות 2 ו-10 מראש - הן "עשו דין לעצמן, ובחוסר תום-לב משווע החליטו להתעלם מהכללים, ובכך הפרו את זכויות השידור של התובעת, את זכויות היוצרים שלה ואת רישיונה הייחודי והתעשרו על חשבונה".

על-פי התביעה, רשות השידור רכשה מאיגוד השידור האירופי את זכויות השידור ב-2,049,350 מליון דולר. "הכללים וכן ההסכם במסגרתו נרכשו זכויות השידור הבלעדיות של המשחקים מתייחסים לאירועים אולימפיים הכוללים כל אירוע ספורט, טקסי פתיחה, סיום וניצחון וכל פעילות אחרת, לרבות אימונים וראיונות המתקיימים במסגרת האירועים האולימפיים או באתרים אולימפיים".

לאחר שרכשה את הזכויות הודיעה הרשות לחדשות 2 ו-10 מראש כי "אין לעשות כל שימוש, לרבות שידור ו/או הצגת חומרים מתוך המשחקים, ללא אישורה של התובעת בכתב ומראש".

ניתן היה "לעשות שימוש חדשותי מוגבל ומסוים בחומר אולימפי, בין היתר בתוכנית חדשות רגילה בלבד שאינה תוכנית ספורט (לכל היותר ב-3 תוכניות ביום)". כמו כן נקבע כי "ההפרש בין סיום שידור תוכנית אחת לתחילת שידור התוכנית הבאה הינו 3 שעות לפחות", וכי "שידור 2 דקות חומר אולימפי לכל היותר בכל אחת מ-3 תוכניות החדשות המותרות, ולפיכך לא ישודרו יותר מ-6 דקות שידור חומר אולימפי בכל יום".

כמו כן נקבע כי "אין לעשות שימוש של יותר מ-30 שניות מכל אירוע פרטני בכל תוכנית", וכי "ייעשה בפרק זמן של 48 שעות בלבד, מאז תחילת השידור על-ידיי התובעת, בעלת הרישיון". כמו כן דרשה רשות השידור קרדיט, "באדיבות ערוץ 1".

בסיום התביעה נכתב כי "מצער כי דווקא גופים יצרני תוכן, הנוהגים לשמור על זכויותיהם כנגד כל מפר, אינם מהססים לרמוס ברגל גסה ובחוסר אכפתיות, המתגלה באופן בוטה, את זכויותיהם של אחרים, שנרכשו בכסף רב".

מחדשות 2 ומחדשות 10 טרם התקבלה תגובה.

צרו איתנו קשר *5988