גבעות תתחיל בהפקה מסחרית בנובמבר 2011 - המניה צונחת

יואב בורגן: "דיווח החברה דווקא חיובי בעיניי" ■ שותפות חיפושי הנפט פורשת בפני המשקיעים לו"ז מפורט עד 2012 ■ לטבלת הלו"ז המלאה של גבעות

שותפות חיפושי הנפט גבעות מעדכנת הבוקר (ד') את הבורסה ואת המשקיעים באופן מרוכז על הפעולות שבכוונתה לבצע לצורך סיום מבחני ההפקה במקטעים הנותרים ב"מגד 5" ולצורך הבאת הקידוח באתר לשלב של מבחני הפקה ארוכי טווח והמשך קידוחי הפיתוח עד שנת 2012, לרבות לוחות זמנים, סדר הפעולות והתקציב המשוער לביצוען.

השותף הכללי בשותפות מדגיש כי מרבית הפעולות שיובאו להלן תלויות בצדדים שלישיים ובהסכמים שטרם נחתמו, ולפיכך לוחות הזמנים והתקציבים נעשו לפי שיקול דעתו של השותף הכללי.

מהן הפעולות העיקריות בלו"ז גבעות - ומה משמעותן?

1. גבעות מעדכנת כי בכוונתה להשלים את מבחני ההפקה עד אוגוסט 2011 ובהנחה שהתוצאות יהיו חיוביות - להתחיל בהפקה מסחרית מ"מגד 5" החל מנובמבר 2011. לאחר גיוס הון נוסף, תחל השותפות בקידוחי פיתוח נוספים, כאשר בשלב הראשון עד לסוף 2012 מתוכננים עוד 2 קידוחים בהפרשים של חצי שנה מאחד לשני.

יש בהודעה זו שני מסרים שעלולים להיתפס כבעייתיים: ראשית, ההפקה המסחרית תתחיל רק עוד שנה, בניגוד להבטחות קודמות של החברה. ושנית, יקדמו לה מבחני הפקה ממושכים, שיימשכו כ-9 חודשים. עם זאת, בעצם פרישת לו"ז מדוקדק מצד חברה כמו גבעות שנקטה לא מעט ערפול בהודעות, יש משהו חדש ובהחלט חיובי.

2. גבעות מודיעה, כי כבר בסוף נובמבר השנה אמור לפקוע אישור משרד הביטחון. השותף הכללי מעדכן כי בכוונתו לקיים פגישה עם גורמי משרד הביטחון כבר בימים הקרובים.

האם לשם כך, בין היתר, הובא גיורא איילנד לחברה?

3. אבן דרך חשובה נוספת היא ביצוע פעולת frac במקטעים 2 עד 6: השותפות מעריכה כי פעולה זו תחל בדצמבר השנה, בעלות מוערכת של 1.5 מיליון דולר. באותו חודש, אגב, אמורים להתחיל להתבצע מבחני ההפקה במקטעים 7 ו-8 בעלות משוערת של 2 מיליון דולר.

4. בדצמבר השנה מתוכננת השותפות לקבל את עמדתו העקרונית של הממונה על ענייני הנפט בקשר עם סוגיית הגז באתר הקידוח. בעניין זה מעדכנת השותפות כי בפגישה שנערכה ביום א' האחרון עם הממונה, הוצגה התוכנית לפתרון סוגיית הגז בדרך של המרתו לחשמל.

לפי גבעות, בנובמבר 2011 צפוי פתרון לסוגיית ניצולת הגז. השותף הכללי אף מעדכן כי הוא מנהל משא ומתן עם חברה בעלת מוניטין וניסיון בתחום המרת הגז לחשמל. הגז המופק אמור להימכר לחברה, שתתקין באתר הקידוח מתקן להמרת הגז לחשמל.

בהודעה זו יש בעיקר מן החיוב. הגז נחשב למכשול עיקרי בדרך להפקת הנפט ב"מגד 5", וגבעות מודיעה למעשה כעת כי תתגבר על מכשול זה. כמו כן, ייתכנו הכנסות, גם לא משמעותיות, ממכירת הגז.

5. בינואר הקרוב, מדווחת גבעות, צפויה השותפות לבצע הנפקה וגיוס הון נוספים בהיקף שטרם ידוע. הודעה זו מן הסתם לא חביבה על כמה מהמשקיעים הנוכחיים, שידוללו.

יואב בורגן: "לא רואה שום דבר שלילי בדיווח של גבעות"

יואב בורגן, מנהל מחלקת המחקר בפועלים סהר, אמר בשיחה הבוקר עם "גלובס" כי "אני לא רואה שום דבר שלילי בדיווח של גבעות, נהפוך הוא: אנחנו בהחלט רואים שיפור או מאמץ אמיתי לספר את אופן הפעילות של השותפות עם פרסום מפורט וממצה של כל הפעולות הצפויות לרבות לוחות זמנים, שעל פניו נראים כמו אחד שניתן לעמוד בו. אבני הדרך המשמעותיות לתקופה הקרובה הן ביצוע פעולת ה-frac במקטעים 2-6 ובמבחני הפקה במקטעים 7-8".

להלן רשימת הפעולות המלאה בצורת טבלה כפי שדווחה לבורסה:

גבעות ישן
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988