גולשים העלו לפייסבוק את דוח המבקר על השריפה בכרמל

הגולשת רות שפירא העלתה היום בעמוד הפייסבוק שלה לינק לדוח המלא של מבקר המדינה, תוך שהיא כותבת: "דו"ח מבקר המדינה לפני שהגיע למשרד"

דוח מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס על מערך הכבאות הלאומי והתנהלות גורמי השלטון בישראל אמור להתפרסם היום (ד') בשעה 15:00. הדוח נשלח אתמול (ג') לגופי תקשורת עם אמברגו חמור עד היום בשעה 15:00, אולם גולשים ברשת פייסבוק החלו להעלות את הדוח המלא ברשת - תוך שהם משתמשים בקישור ישיר לדוח באתר הרשמי של מבקר המדינה.

בעמוד הבית של אתר המבקר לא ניתן למצוא את הדוח, כך שהגולשים ככל הנראה מצאו לינק לאחד העמודים הפנימיים באתר האינטרנט של המבקר.

הגולשת רות שפירא, לדוגמה, העלתה היום לעמוד הפרופיל האישי שלה בפייסבוק לינק ישיר לדוח תוך שהיא כותבת: "דו"ח מבקר המדינה לפני שהגיע למשרד", ומיד לאחר מכן הזכירה את אתר רוטר.נט כאשר כתבה: "I love rotter.net". באתר רוטר, אגב, לא נמצא קישור לדוח המבקר. שפירא היא מנהלת תוכן במשרד הפרסום ענבר-מרחב-שקד.

אתר "גלובס" יפרסם את ממצאי דוח המבקר במלואם בשעה 15:00. בדוח צפויה ביקורת קשה על תפקוד שר הפנים אלי ישי, האחראי על מערך הכבאות הלאומי. כמו כן צפויה ביקורת גם על שר האוצר יובל שטייניץ ועל שר הביטחון אהוד ברק.

אגב, היום בצהריים שלח דובר משרד המבקר התראה נוספת ובה הזהיר כי "פרסום הדוח, חלק ממנו או מתוכנו, לפני יום ד', א' בטבת תשע"א, 8.12.2010, בשעה 15:00, מהווה עבירה לפי סעיף 28 לחוק מבקר המדינה, התשי"ח-1958".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988