גפני: "יש למנוע בכל דרך את סגירת ביה"ח ביקור חולים"

הדברים נאמרו בדיון בוועדת הכספים ■ סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: "עמדת משרד הבריאות היא כי חייב להיות בית חולים במרכז העיר"

"יש למנוע בכל דרך את סגירת בית החולים ביקור חולים. הוא לא יוכל להחזיק עוד מעמד אילולא תמיכת הממשלה", כך אמר יו"ר ועדת הכספים משה גפני בדיון בוועדה במצב ביה"ח והאיום הממשי בסגירתו.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי "עמדת משרד הבריאות היא כי חייב להיות בית חולים במרכז העיר. התסבוכת המשפטית כלל איננה פשוטה, אך הבעיה העיקרית היא הכסף לתפעול ביה"ח ויש צורך כעת בשלושים מיליון שקל מיידית לבית החולים, ועל משרד האוצר להביא את התקציב לכך".

רוני עמרם, יו"ר ועד העובדים בביה"ח אמרה כי "700 משפחות מתפרנסות מהבית הזה. אני חרדה לגורל עבודתי ולגורל חבריי בבית החולים. אנחנו, שעוסקים בהצלת חיים, צריכים מציל וזקוקים למישהו שיציל אותנו. בעוד שבועיים פשוט ייסגר בית החולים".

משה בר סימן טוב ממשרד האוצר אמר כי "ביה"ח נמצא בבעלות פרטית. המחויבות של המדינה היא לאזרחים ואנו נצטרך לבחון מהי הדרך הנכונה כדי לתת את השירותים הרפואיים הטובים ביותר לאזרחי ישראל. כלל לא בטוח שהמסקנה שלנו תהיה המשך הפעלתו של בית החולים 'ביקור חולים' במתכונת הנוכחית".

גפני אמר בתום הדיון כי "ועדת הכספים רואה חשיבות עליונה בהמשך תפקודו של ביה"ח ביקור חולים במרכז ירושלים. יש אשמים רבים במצב שבית החולים נמצא בו והממשלה לא נקייה מהעניין. הוועדה תלווה את העניין מקרוב ויש לנו גם מנופים כדי לאלץ את משרד האוצר לעשות דברים".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988