"היורש" עוזב: מנכ"ל הראל בן המבורגר פורש מתפקידו

בן המבורגר, שאמור היה לקחת על עצמו את ניהול אימפריית הביטוח והפיננסים המשפחתית, הודיע היום על פרישתו - 9 חודשים בלבד אחרי שנכנס לתפקידו כמנכ"ל

שינויים בקבוצת הראל שבבעלות משפחת המבורגר. מנכ"ל הקבוצה בן המבורגר (36) שנחשב ליורש המיועד ולבן המשפחה שאמור לקחת על עצמו את ניהול אימפריית הביטוח והפיננסים המשפחתית, הודיע היום (ג') על פרישתו מהחברה וזאת תשעה חודשים בלבד אחרי שנכנס לתפקידו כמנכ"ל.

בן המבורגר יעתיק עוד מספר חודשים את מקום מגוריו ללונדון ויקים שם פעילות השקעה פרטית של משפחת המבורגר. בן המבורגר, הוא בנו של גדעון המבורגר, אחיו הבכור של יאיר המבורגר (64), שהוא יו"ר הקבוצה והדמות הדומיננטית בה. הוא הצטרף להראל בשלהי 2006. תחילה היה בחברה הבת הראל פיננסים כמנכ"ל וכיו"ר ולפני מספר חודשים החליף את דודו יאיר כמנכ"ל כל הקבוצה.

במקומו של בן המבורגר ימונו מנכ"לים משותפים: מנהלי חברות הבת מישל סיבוני ושמעון אלקבץ, שניהם יהיו כפופים ליו"ר יאיר המבורגר. סיבוני מנכ"ל הראל ביטוח ימשיך בתפקידו הנוכחי ואילו אלקבץ מנכ"ל הראל פיננסים. ימונה ליו"ר הראל פיננסים. סמי בבקוב, מנכ"ל הראל פיא יקודם ויכהן לצד המשך תפקידו כמנכ"ל הראל פיא גם כמנכ"ל הראל פיננסים.

קבוצת הראל היא חברת הביטוח והפיננסים השלישית בגודלה בישראל הנסחרת לפי שווי של 4.7 מיליארד שקל ומנהלת נכסים בהיקף של 100 מיליארד שקל. החברה היא מבטחת הבריאות הגדולה בישראל, מהחברות המובילות בביטוח כללי, מספר 4 בקופות גמל ובענף קרנות הפנסיה ומספר 2 בקרנות נאמנות.

"הראל לא על המדף"

יאיר המבורגר דחה את ההערכות כי עזיבתו של בן המבורגר את תפקידו מהווה צעד ראשון למכירת השליטה בחברה ואמר ל"גלובס": "הראל לא על המדף, אנחנו רואים בהשקעה בהראל את השקעתנו העיקרית ואין לנו כוונה למכור את השליטה בחברה. המשפחה החליטה שההון המשפחתי צריך לשמש גם לביצוע השקעות בחו"ל ובן יוביל את המהלך עליו החלטנו".

פעילות ההשקעה בחו"ל שמרכזה יהיה באנגליה, תתמקד בנדל"ן ופרייבט אקוויטי. זו תהיה הפעם הראשונה בה משפחת המבורגר, מהמשפחות העשירות בישראל, יוצאת להשקעה פרטית משמעותית בחו"ל. עד כה ריכזה המשפחה את השקעותיה ופעילותה העסקית במסגרת קבוצת הראל הציבורית בה היא מחזיקה ב-49.6%. במשפחת המבורגר סבורים כי האקלים הנוכחי הוא הרגע המתאים להשקיע בחו"ל, כיוון שעם המשבר נוצרות הזדמנויות עסקיות מעניינות.

מטעם משפחת המבורגר נמסר כי "בן המבורגר מונה על ידי המשפחה להוביל את העסקים החדשים בחו"ל. כדי למקד את מלוא הזמן לקידום העסקים החדשים וכדי למנוע כל אפשרות לניגודי עניינים בין העסקים הפרטיים החדשים של משפחת המבורגר/מנור (נורית מנור היא האחות הצעירה של גדעון ויאיר - ע.פ) לבין העסקים של הראל ביטוח ופיננסים, הוחלט שבן המבורגר יפרוש מכל תפקידיו בהראל ויתמקד בהקמת הפעילות החדשה בחו"ל".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988